Opr. Dr. Atlı’dan MHP’li Aycan’a sert çıkış

Kahramanmaraş’ın ünlü KBB uzmanı, İyi Parti Kurucu İl Başkanı ve Tabip Odası eski Başkanı Opr. Dr. Faruk Atlı’dan, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan’a sert tepki geldi. Atlı, doktor olmasına rağmen hiç hasta bakmayan Aycan’ı, hekimlere destek yerine hazırladığı yasa teklifi nedeniyle sert dille eleştirdi.

Opr. Dr. Atlı’dan MHP’li Aycan’a sert çıkış

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan’ın Malpraktis ile ilgili hazırladığı ve gelen tepkiler üzerine geri çektiği yasayla ilgili bir açıklama yapan İyi Parti Kurucu İl Başkanı ve Tabip Odası eski Başkanı KBB Uzmanı Opr. Dr. Faruk Atlı, yasanın gündeme geldiğinde ailecek Covid 19 tedavisi gördükleri için cevap yazamadığını belirtti.

COVİD 19 OLDUM, EŞİME VE ÇOCUKLARIMA DA BULAŞTIRDIM

Aktif bir sağlık çalışanı olarak, tabip odası eski başkanı ve bir siyasetçi olarak Aycan’a cevap vermek zorunda olduğunu da ifade eden Atlı; “Ben aktif çalışan, hergün 70-80 hasta bakan, ameliyat yapan bir KBB Uzmanıyım. Daha çok ÜSYE hastalarıyla karşılaşıyoruz, Pandemi döneminde ne kadar risk altında olduğumuzu bilerek, bu bir savaşsa bu savaşın askerlerinin de biz Sağlık personelleri olduğu vazife bilinciyle elimizden geldiğince tedbirimizi alarak insanlara şifa dağıtmaya çalışıyoruz. Bu durumda kaçınılmaz son olarak ben birçok Sağlık personeli gibi Covid-19 a yakalandım. Üstelik eşim ve oğluma bulaştırdım. Oğlum ve ben hafif atlattık evde tedavi olduk, tedavi sonrası 14 gün karantina akbinde dün ikimizinde testi Negatif çıktı. Eşim ise ağır hasta oldu, 2 gün bizim hastanede 6 gün Tıp Fakültesi Hastanesinde yattı. Ciddi sıkıntılardan sonra 10 gün önce taburcu oldu. Evde tedavisi devam ediyor.” Dedi.

HAYATINDA HASTA BAKMAYAN DOKTOR HEKİMLERİ ARKADAN BIÇAKLADI

Birçok sağlık personelinin bu durumda olduğunu ve Kahramanmaraş’ta da iki doktorun birçok sağlık personelinin Pandemi nedeniyle vefat ettiğini de anımsatan Opr. Dr. Atlı açıklamasını şöyle sürdürdü “Bizler bu sıkıntılar içinde vazife yaparken Milletvekillerimiz ve Üst düzey yöneticilerimizden bizlerin işini kolaylaştıracak uygulamalar beklerken, kendisi de Doktor olan ancak hayatında hiç hasta bakmamış, hiç hasta tedavi etmemiş, hiç hasta dosyası hazırlamamış olan sayın vekil eksik dosya hazırlayan hekimlere hapis cezası öngören yasa teklifi yaptı, meslektaşları Pandemi ile mücadele ederken onları arkadan bıçakladı...Halbuki kendisi Toplum Sağlığı Uzmanı. Yani tamda kendisinin alanı pandemi. Hiç bir öneri, tedbir ya da tedavi ile ilgili açıklamasını duydunuz mu? O ne yaptı? Pandemi ile değil meslektaşları ile mücadele etmeyi seçti. Bu davranışı eski bir Tabip Odası Başkanı sıfatıyla da kınıyorum.

VEKİL OLDUKTAN SONRA AYCAN’I ÜÇÜNCÜ KEZ SAHNEDE GÖRÜYORUZ

Son olarak bir siyaset adamı olarak ta irdelediğimde şunu görüyorum. Biliyorsunuz vekil olduktan sonra bu 3. kez sahnede görmemiz. Birinci de hemen seçim sonrası yaptığı açıklama ile Gn.Bşk.Yrd görevinden alındı. İkincisi Termik Santrallerin baca ızgarası ile ilgili idi, ikinci gün çark etti. Üçüncüsünde de kendi ve ailelerinin canlarını tehlikeye atarak pandemi ile mücadele eden meslektaşlarını sırtından bıçakladı. Sonuç olarak Vatanı, Milleti, Memleketi ve Hemşehrileri için hizmet anlamında heybesinde hiçbir şey olmayanlar boş işlerle uğraşır, etrafına zarar verirler. Herkese Pandemiden uzak sağlık, afiyet, mutluluk; memleketimize de gerçekten hizmet edebilecek vekiller diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63