Özdemir İYİ Parti seçmenine seslendi:

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir: “Ama İYİ Partinin yöneticilerine ve İYİ Partiye oy vermeyi düşünen seçmenlerimize söylüyorum. Onların milliyetçilik ve muhafazakarlık iddiaları varken böyle bir oluşuma izin vermemeleri gerekir” dedi.

Özdemir İYİ Parti seçmenine seslendi:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İYİ Parti, Saadet ve CHP’nin Belediye Meclis üyelerinin HDP’den olduğuna yönelik 325 kişi tespit etti söylemini değerlendiren AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, İYİ Parti seçmenine seslenerek: “Ama İYİ Partinin yöneticilerine ve İYİ Partiye oy vermeyi düşünen seçmenlerimize söylüyorum. Onların milliyetçilik ve muhafazakarlık iddiaları varken böyle bir oluşuma izin vermemeleri gerekir. Bunu bir temenni olarak söylüyorum” şeklinde konuştu.

CHP HDP’Yİ AKLIYOR

Özdemir ve beraberindeki ekip Selçuk sitesinde bulanan esnaflar ile bir araya geldi. Burada gazetecilere önemli açıklamalarda bulanan Özdemir, şöyle konuştu: “Özellikle İYİ Partiye oy vermeyi düşünen vatandaşlarımızdan bize dönüş oluyor. O gün de söylemiştim. CHP’ye oy verecek seçmenimize söylemiyorum bunu. Kastım onlar değil. Kastım CHP’nin yöneticileri de değil. Çünkü CHP HDP’yi normalleştirmeye çalışmakla alakalı akıl almaz gayret gösteriyor. Onlara söylemiyorum. Onlar bizim eskilerin tabiri ile küllüm nasarat olmuş. Ama İYİ Partinin yöneticilerine ve İYİ Partiye oy vermeyi düşünen seçmenlerimize söylüyorum. Onların milliyetçilik ve muhafazakarlık iddiaları varken böyle bir oluşuma izin vermemeleri gerekir. Bunu bir temenni olarak söylüyorum. Çünkü bu noktada birçok vatandaşımız biz bunu bilmiyorduk, eğer böyle ise biz onları destek olmayız diyorlar. Ben İYİ Partiye gönül vermişler ve İYİ Partide particilik yapan bazı arkadaşlarımızın da bundan rahatsız olabileceğini ve buna meydan vermeyeceğini düşünüyorum.

BİZİM İNSANIMIZ MUHAFAZAKARDIR

Birisi bir yerde bir yangın çıkarıyor. Yangını çıkarıp gidiyor. Sonra biz o yangını, söndürmekle uğraşıyoruz. Yalan söylüyor ve insanlar bu yalana inanıyor. Ben her zaman söylüyorum, bizim insanımız muhafazakardır. Karşısındakinin yalancılığı tescil oluncaya kadar onu doğru söylediğini farz eder. O yüzden de ona inanır. Onlarda bu konuda, inşalarımız masumiyetini ve iyi niyetini kötüye kullanarak, yalan söyledikleri için biz onu düzelterek, düzenlemek ve doğrusunu anlatmakla uğraşıyoruz.

DİREK BÜTÜN HER ŞEYDE YALAN DEMEYELİM

Vatandaşımız bazı hizmetler ile ilgili de vatandaşla istişare edilmediği yönünde şikayetleri var. Bu doğru bir tespit. Zaten şunu söylüyoruz biz; belediyecilik insanları mutlu ettiğiniz sürece başarılı belediyeciliktir. İnsanları mutlu etmiyorsanız, istediğiniz binayı yapın, istediğiniz sosyal tesis yapın. Bir anlamı kalmıyor. Bizim bundan sonra ki belediyeciliğimiz, belediye başkanlarımıza da söylüyoruz, vatandaşların bize söylediği bu olduğu için, bu noktadaki rehberimiz vatandaş bizim. Vatandaşımızın bize söylediğine göre, bundan sonra bir bölgeye yapılacak hizmet o bölgeye yapılacak istişare ile yapılacak. Bu konudaki beklentilerini ve duyarlılıklarını doğru buluyoruz”

Haber: Mustafa Kılınç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63