Türkiye’nin ekonomi zirvesi Kahramanmaraş’ta

Türkiye’nin ekonomi zirvesi Kahramanmaraş’ta

Türkiye ekonomisinin önde gelen isimleri Türkiye ve Kahramanmaraş ekonomisini, kentte yapılacak zirvede ele alacak. KASİAD ve Dünya Gazetesinin iş birliğince gerçekleştirilecek toplantıda güncel finansman olanakları, dünyadaki ekonomik gelişmelerin Türk ekonomisine yansımaları ve Kahramanmaraş ekonomisi uzman ekonomistlerce masaya yatırılacak.

KENT EKONOMESİ NASIL ÜST SEGMENTE ÇIKAR

Kahramanmaraş Sanayici ve İşinsanları Derneği (KASİAD) bünyesinde bulunan Genç KASİAD tarafından ve DÜNYA Gazetesi  işbirliği ile organize edilen, KAHRAMANMARAŞ EKONOMİ ZİRVESİ, 29 Eylül Perşembe günü, 1.325 rakımlı Başkonuş Yaylası’nda düzenlenecek. Türkiye’nin önde gelen ekonomistleri, sanayicileri, gazetecileri ve işinsanlarının katılımı ile gerçekleşecek olan zirvede güncel finansman olanakları, Dünya ekonomisindeki gelişmeler ve bunların Türkiye’ye yansımaları ele alınacak. Ayrıca Kahramanmaraş ekonomisinin bir üst lige çıkması için nelerin farklı yapılabileceği, nelerin daha iyi yapılması gerektiği gibi konular masaya yatırılacak.

KAHRAMANMARAŞ EKONOMİ ZİRVESİ 4 AYRI OTURUMDA YAPILACAK.

Birinci Oturum; Künya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ moderatörlüğünde, Ekonomist Ali Ağaoğlu’nun, ekonomideki gelişmeleri değerlendirdiği  ‘Şans Sohbetleri’ gerçekleştirilecek.

İkinci Oturum; Küresel Gelişmeler Ve Türkiye Ekonomisine Etkileri: TSKB Baş Ekonomisti ve Ekonomik  Araştırmalar Müdürü Burcu Ünüvar,

Üçüncü Oturum: İş Dünyasının Mevcut Kredi Olanakları Ve Finansal İhtiyaçları:  Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen moderatörlüğünde, OCTET Türkiye Genel Müdürü Derya Ekemen Fidan, Servo Capital Yönetim Kurulu Başkanı, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi ve Finansmana Erişim Komisyonu Başkanı Kaan Kiziroğlu, TKYB Kurumsal Bankacılık ve Proje Finansman Müdürü Melek GÜR, Ev Şirket Ortağı Orta ve Doğu Avrupa Sermaye& Borç Danışmanlığı Lideri Orçun Makal,

Dördüncü Oturum; Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü Vahap Munyar moderatörlüğünde, Dünya Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı,  Şeref Oğuz, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Tarım Eş Başkanı Murat Salih Çiftçi, Dalgakıran Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran katılımıyla ‘Büyüyen Anadolu Sanayisi Ve Kahramanmaraş'ın Yeri’ konuları ele alınacak.

Programla ilgili bir açıklama yapan Genç KASİAD Başkanı İsmail Dinçer, 1998 yılında Kahramanmaraş ekonomisine ve kent hayatına hizmet etmek kurulan Kahramanmaraş Sanayici ve İşinsanları Derneği (KASİAD)’ın her geçen gün temposunu artırarak bu amaca doğru ilerlemeyi sürdürmekte olduğunu söyledi.

HEDEFİMİZ KENTİMİZE KATKI SAĞLAMAK

Dinçer; Dernek olarak ortaya koydukları hedefe,  daha aktif etkinlikler düzenleyerek bir kat daha hızlı ulaşmak ve yeni kuşak iş insanlarımızın heyecanını önceki nesillerin tecrübesiyle birleştirerek güncel koşulları takip edip geleceğe güvenle bakmayı sağlamak ilkesiyle 2019 yılında kurulan Genç Kasiad’ın ise hem sosyal hayata katkı sağlamak hem de iş dünyasına yeni ufuklar kazandırabilmek için çok yönlü faaliyet göstermeye çalışmakta olduğunu belirtti.

BU ETKİNLİK BİZİM İÇİN BİR DÖNEM NOKTASI

Bu hedeflerin ışığında, 29 Eylül tarihinde Dünya Gazetesi işbirliğiyle Başkonuş Yaylası’nda gerçekleştirilecek olan,  Kahramanmaraş Ekonomi Zirvesi’nin, kendileri için bu yolculukta bir dönüm noktası niteliğinde olduğunu ifade eden Dinçer;  ‘İş dünyamızın yıllarca verdiği emekler sonunda Kahramanmaraş,  sadece kendi gündeminin tartışıldığı bir şehir olmanın ötesine geçerek Türkiye ve bölge ekonomisinin geleceğinin tartışıldığı, finansal olanakların ve gelişim fırsatlarının birbirinden değerli gazeteci ve ekonomistlerin katılımıyla değerlendirildiği bir merkez olma noktasına ulaşmıştır’ diye konuştu.

ŞEHRİMİZ BİR ÇOK SEKTÖRDE LİDER

Dinçer, sözlerine şöyle devam etti;  Şehrimiz 40 yılı aşan sanayi serüveninde geldiği noktada Türkiye’nin 17. büyük ekonomisi olmayı başarmış; tekstil, metal muftak eşyaları, gıda ve kuyumculuk gibi pek çok sektörde ülkenin lider şehirlerinden birisi veya birincisi haline gelmiştir. Bu zirvedeki esas amacımız potansiyelimizin ve eksiklerimizin farkına varmak, Dünya ve ülkemizin şartlarını göz önünde tutarak mevcut sektörlerdeki potansiyelimizi nasıl arttırabiliriz, sektör çeşitliliğini nasıl geliştirebiliriz ve eksiklerimizi nasıl güçlü yönlerimize dönüştürebiliriz gibi sorulara katılımcılarımızla birlikte cevaplar aramak olacaktır. Zirvenin bir gelenek halini alarak önümüzdeki yıllarda da gelişerek devam etmesini ileri dönük bir gaye ve umut olarak taşıyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67