Vali Özkan: 'Kahramanmaraş'a İstiklal Madalyasının verilişinin 94.yılı kutlu olsun'

Yazılı bir açıklama yapan Vali Özkan mesajında şunlara yer verdi: “ Şehrinin işgal altında olmasını hiçbir zaman kabul etmeyen Maraş halkı, zor koşullar altında büyük bir mücadele örneği sergileyerek kurtuluş savaşının ilk kıvılcımını ateşlemiştir.

Vali Özkan: 'Kahramanmaraş'a İstiklal Madalyasının verilişinin 94.yılı kutlu olsun'

Kendi şehirlerini kurtaran kahramanlar, işgal altındaki şehirlerimizin de yardımına koşarak birlik ve beraberliğiyle Anadolu’ya örnek bir şehir olmuştur.
Arslan Bey, Sütçü İmam, Rıdvan Hoca, Senem Ayşe, Mıllış Nuri ve daha nice adını sayamadığımız milli mücadelemizin kahramanları sayesinde kazanılan bu zafer, TBMM’nin de büyük övgüsüne mazhar olmuş, ‘5 Nisan 1925’te Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası’ ile taçlandırılmıştır. Kahraman ecdadın vatan sevgisini, zalimlere karşı dik duruşunu, birlik ve beraberlik ruhunu hep yaşatacağız.  Bu vesileyle şehrimize ‘Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası’ verilişinin 94. yıl dönümünü kutluyor, bizlere bu gururu yaşatan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum”

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67