Yaşar İce'den Kahramanmaraş halkına aşure ikramı!

Kahramanmaraş’ın dünyaca ünlü dondurma firmalarından MADO’ya bağlı Yaşar Ice’de Muharrem Ayı dolayısıyla 2 bin vatandaşa aşure ikramı yapıldı.

Yaşar İce'den Kahramanmaraş halkına aşure ikramı!

Kahramanmaraş’ın dünyaca ünlü dondurma firmalarından MADO’ya bağlı Yaşar Ice’de Muharrem Ayı dolayısıyla 2 bin vatandaşa aşure ikramı yapıldı.

36 ülkede 400 şubesiyle Kahramanmaraş’ı dünyada temsil eden MADO, 5 kuşaktır sürdürdüğü Muharrem ayında aşure ikramı geleneğini bu yıl da Yaşar İce’de gerçekleştirdi.

Yaşar İce yetkilisi Koray Kanbur, gerçekleştirdikleri aşure geleneğine ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Muharrem Ayı’nın hem dini açıdan hem de manevi açıdan önemli kutsal bir ay olduğunu belirtti.

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl pandemi kuralları içerisinde buruk bir etkinlik düzenlediklerini dile getiren Kanbur, şunları kaydetti: “Aşure ayı dolayısıyla vatandaşlarımıza aşure ikram etmek istedik. Bu sene 2 bin kişiye aşure dağıttık. Muharrem Ayı dolasıyla kazanımızda pişen aşuremizi vatandaşlarımızla paylaşarak, bereketlenmesi istedik. Duamızı ederek aşure ikramımızı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunurken, hem sosyal mesafeyi koruyarak hem de hijyen kuralları içerisinde eldivenlerimi ve maskemizi takarak bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu geleneği 5 kuşak olarak devam ettirmek istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66