Ahmet Özhan bir kez daha konser için kente geldi..

Ahmet Özhan bir kez daha konser için kente geldi..

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş’ın "Edebiyat Kenti" olma yolunda ciddi adımlar attıklarını ve bu konuda uğraştıklarını söyledi.


Kahramanmaraş Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Ahmet Özhan Konseri büyüledi.


Konser ilk önce Edebiyat Kenti olma yolunda olan Kahramanmaraş vtr’si ile başladı.


Vtr izlenmesinin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere küsüye gelen Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un isminin, kıyamete kadar yaşatılması için Kültür Merkezine verildiğini söyledi.


Başkan Poyraz yaptığı konuşmada: “Aslında gerek edebiyatı, gerek şiiri, gerek düşünce ve fikir adamlarıyla, gerek kültürüyle var olan bir şehrin çocuklarıyız. Şehrimizden yetişen birçok fikir ve edebiyat insanının olduğunu biliyoruz. Biraz önce vtr’de seyrettiğiniz gibi şehrimizi Edebiyat Kenti olma yolunda adım atmış bulunuyoruz. Aslında şehrimizin yetiştirdiği çok değerli insanların vasıtasıyla zaten şehrimiz bu özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Şehrimizin güzel insanlarının içlerinde var olan edebiyat, şiir, fikir duygularını ortaya çıkardığınız zaman muhteşem eserler ortaya çıkıyor. Biz Kahramanmaraş Belediyesi olarak bu yolda bir adım attık ve şehrimizi Edebiyat Kenti yapacağız. Kültürden sanata, elimizden geldiği kadar geçen süreçte Türk Halk Müziği’nden Türk Sanat Musikisi’ne kadar kurslarımızla, kütüphanelerimizle şehrimizin güzel insanlarına hizmet vermeye çalışıyoruz. Aynı zamanda burada ilkini gerçekleştirdiğimiz bu güzel mekanda Mehmet Akif Ersoy adını verdik ki bu güzel insanın kıyamete kadar adının yaşamasını istedik.  Bugünden sonra bu kültür merkezimiz de sizlerin hizmetine sunulmuştur.


Ancak burada salonumuzda bir kıstas koymuyoruz ama salonu dolduracak her türlü etkinlikte hizmetinize açık olacak. Bu büyük salonu dolduracak organizasyonlara verilmesini istiyoruz. Yeni salonumuzun işlerlik kazanabilmesi için insanlarımızın hizmetine açık olduğunun bilinmesini istiyorum. Burada bir de hatırlatmada bulunmak istiyorum. İki gün sonra yine bu salonda Ertuğrul Erkişi konseri var. Bu konserimize de katılımınızı bekliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.


Daha sonra sahne alan Ahmet Özhan, salonu dolduran hayranlarına birbirinde güzel şarkılar söyledi.


Salonu dolduran dinleyiciler kimi zaman neşelendiler, kimi zaman hüzünlendiler ve alkışlarla sanatçıya eşlik ettiler.


Türk Sanat Müziği’nin birbirinden güzel parçalarını seslendiren Ahmet Özhan, seyircileriyle bir de anısını paylaştı.


Konser sonrası Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, ile bazı seyirciler Ahmet Özhana çiçek takdim ettiler.


Ahmet Özhan Konserine Vali Şükrü Kocatepe ve eşi, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve eşi, Vali Yardımcıları Mustafa Anteplioğlu, Servet Güngör ve eşi, Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Engin Coşkun ve eşi, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz ve eşi, AK Parti Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2012, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63