Dulkadiroğlu Belediyesi’nden Öğrencilere Sinema Keyfi

Dulkadiroğlu Belediyesi’nden Öğrencilere Sinema Keyfi

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve ekibi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında kırsal mahallelerinde ikamet eden öğrenciler sinemayla buluşturdu.


İlk olarak 500 kişilik öğrenci gurubuna özel bir restoranda öğle yemeği ikram eden Dulkadiroğlu Belediyesi, daha sonra öğrencileri sinemaya götürdü.
Sinema salonunda öğrencilerle bir süre sohbet eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, günün anlam ve önemine binaen öz çekim yapmayı da ihmal etmedi.
Kültür sanat faaliyetleri kapsamında çalışmalarının süreceğini kaydeden Başkan Okay, “Bugün 23 Nisan etkinlikleri kapsamında kırsal mahallede ikamet eden öğrencilerimizi burada bir sinema etkinliğinde buluşturduk. Bizim seçim süreçlerinde bu kırsal mahallelerimizle ilgili çeşitli taahhütlerimiz vardı. Bunlardan bir tanesi de kırsal mahallerimizin şehir merkezinde standartlara ulaşacağı idi. Bunun ilgili 2 yıl içerisinde fiziki olarak bu kırsal mahallelerimizi şehir merkezimizde ki mahalle standardına ulaştırdık. Ama kırsal mahallerimizde yaşayan kardeşlerimizin gençlerimizin çeşitli sosyal aktivitelere ve kültürel faaliyetlerde ihtiyaçları vardı. Bizim bunu her mahalleye götürme imkanımız yoktu. Şimdi bu kardeşlerimizin bu ihtiyaçlarını gidermek kapsamında kırsal mahallelerimizdeki öğrencilerimizi 23 Nisan münasebetiyle bir sinema etkinliğinde buluşturduk. Kardeşlerimiz burada hoşça vakit geçirecekler, kültür sanat etkinliğinden faydalanmış olacaklar. Dolayısıyla o mahallelerimizde oturdukları halde kültüre sanata müdahil olmuş olacaklar. Buna aracılık ettiğimiz için mutluyuz. Bu çalışmamızı belirli gün ve haftalarda bu organizasyonumuzu periyodik olarak devam ettireceğiz. Bu kardeşlerimizin de kültür sanat faaliyetlerinden faydalanmaları sağlamayı düşünüyorum” dedi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63