Erdoğan neden eşini heryere götürüyor?

Erdoğan neden eşini heryere götürüyor?

Erdoğan, Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği'nin TOBB Üniversitesi'nde düzenlediği 'Liderlik Eğitim Programı'na katılarak çocuklara 'liderlik' dersi verdi.

Bir çocuğun, "İşinizin gereği mi yoksa sevdiğimiz için mi eşinizi her yere götürüyorsunuz?" soruna gülen Başbakan Erdoğan, "Eşimi sevmem tartışılmaz. Bir kere liderlik ailede başlıyor. Toplumun yüzde 52'si bayan. Belediye başkan adaylığım döneminden beri eşimle birlikte koştururuz. Öyle yerler var ki, benim ulaşamadığım zaman eşim ulaşıyor. Bu dayanışma bizi buraya getirdi. Kendisini her zaman hayırla yaad ediyorum" cevabını verdi.

Erdoğan, ikinci şiir kaseti düşünüp düşünmediğini soran bir çocuğa, "Birincisinde başımıza iş aldık, ikincisini düşünmüyorum" şeklinde esprili cevap verdi.

Erdoğan, başka bir soru üzerine ise hükümetin sık sık muhalefet tarafından, 'Türkiye'yi AB'ye peşkeş çekmekle suçladığını' hatırlatarak, "Türkiye ihracatının yüzde 65'ini Avrupa ülkelerine yapıyor. Bugün bu ülkelerde 5 milyon vatandaşımız yaşıyor. Kapıları kapatırsak bunlarla nasıl irtibat sağlayacağız?" şeklinde konuştu.

Türkiye'de kadınların yeterince siyaset yapamadığını söyleyen bir çocuğun, 'Bunun için bir projeniz var mı?' şeklindeki sorusuna Erdoğan, "Bugün meclisteki kadın milletvekili oranı yüzde 4.7'den yüzde 9.5'a yükseldi. Yeterli mi? Elbette değil. Bunu daha artırmalıyız. Önümüzdeki yerel seçimlerde daha çok kadın belediye başkanı, meclis üyesinin göreve gelmesini arzu ediyoruz. Kadınlarımızın sayısı parlamentoda çift haneli rakamlara ulaşacak" dedi.

Başbakan Erdoğan, Türkiye'de terörün her yönüyle kontrol altında tutulduğunu, terörü bitirmenin tek yolunun halkın terör örgütüyle bağlarının kesilmesi olduğunu savundu. Erdoğan, şöyle devam etti: "Bugün terörün olduğu ülkelerde güvenlik tedbirleri alınmasına rağmen terör zaman zaman can alıyor. Biz de şehitler veriyoruz. Halkımızın terörle bağlantısını kopardığımda bu işi bitiririz. Türkiye'de 30 yıldır terör var. Terörün had safhaya ulaştığı dönemler oldu, 2 bin-2500 insanımızın yaşamını kaybettiği dönemleri gördük. Bugün terörle her alanda etkin mücadele ediyoruz ve kararlılığımız sürüyor. K. Irak'ta terör kamplarına yönelik hava ve karadan operasyonlarımız sürüyor. Sonuna kadar mücadelemiz sürecek. Bende gelecek ay Irak'a giderek, Iraklı yetkililerle bu konu hakkında görüşme yapacağız."

Çocuklara, "Türkiye iyi yoldadır, bundan endişeniz olmasın" müjdesini veren Erdoğan, ancak içerideki fitne-fesatın Türkiye'yi zayıflattığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2008, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66