Evlilik hazırlıklarına estetik de eklendi!

Evlilik hazırlıklarına estetik de eklendi!

Uzmanlar, Türk toplumundaki geleneksel nikah-düğün hazırlıklarının içeriğinde artık estetiğin de yerini almaya başladığını söyledi.


İnsanların hayatlarındaki belirli dönüm noktalarından en önemlisinin evlilik olduğunu belirten uzmanlar, büyük güne hazırlanırken sadece ailelerde değil, partnerlerde de iddialı ve hummalı bir süreç olduğunu belirtti. Gelin ve damadın düğün hazırlığının tatlı telaşına estetiğin de eklendiğini belirten Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, “Özellikle çekilecek fotoğraflarda hoş bir yüz ifadesi çok önemlidir. Bu fotoğraflar yıllarca, kuşaklarca saklanacak değerde olan hatıralardır. Bu sebeple yüzün tam ortasında olması sebebiyle ahengi sağlayan burun için talepler oldukça fazla. Bu operasyon için nikah veya düğün tarihinden en az 3 ay önce gerçekleştirilmesi cerrahi açıdan çok önemli” diye konuştu.


Gelinlik modelleri içinde en çok tercih edilen straplez ya da degaje olanların tercihine dikkat çeken Özcan, “Tercihini bu yönde kullanan gelin adayları için göğüs dekoltesi ayrı bir önem kazanmaktadır. Göğüs estetiği operasyonu da planlanan düğün gününden en az 2 ay önce gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Meme hacminin ne kadar büyütüleceği, hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve bel, kalça, omuz genişliği, göğüs kafesinin ölçülerinin oranı dikkate alınarak hasta ile birlikte belirlenir. Kullanılan meme protezlerinin farklı çeşit ve ölçülerde olanları vardır. Amaç, en güzel ve doğal meme kıvamına ulaşabilmektir. Protez büyüklüğünde kesin ölçüler operasyon sırasında netleşir” dedi.


Son yıllarda ameliyatsız bölgesel incelme teknikleri oldukça revaçta olduğuna da dikkat çeken Özcan, “Nikah ve düğün tarihleri yaklaştığında kadın veya erkek bölgesel incelme anlamında bir arayış içine giriyor.


Bayanların daha zarif erkeklerin ise daha fit görünebileceği ameliyatsız bölgesel incelme uygulamalarına nikah gününden en az 2,5 ay önce başlanması gerekmektedir. Burada önemli olan yaşa, cinsiyete ve bedene uygun hareket, beslenme ve yeterli su alımının ihmal edilmemesidir. Nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırıyorum diyerek düzensiz beslenmek uygulamada parçalanan yağ hücrelerinin geri alınması demektir” şeklinde konuştu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 07:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63