FLAŞ:Türk müteahhite seks karşılığı imar izni

FLAŞ:Türk müteahhite seks karşılığı imar izni

Avustralyalı kadın belediye görevlisi Beth'in biri Türk 14 müteahhite seks karşılığı inşaat ruhsatı vermesi ülkeyi karıştırdı

Avustralya'da dün küçük bir kent belediyesindeki seks skandalı gündeme damgasını vurdu. Wollongong Belediyesi'nde şehir planlayıcısı olarak çalışan Beth Morgan'ın müteahhitlerden 500 bin dolar para ve hediye aldığı ve seks karşılığında sakıncalı projelere onay verdiği ortaya çıktı. 2000-2007 arasında Morgan'ın ilişkiye girdiği 14 isim arasında Türk asıllı Bülent Tabak'ın da adı geçiyor. Sakıncalı projelerini onaylatan Tabak'ın Beth'e aralarında çanta ve saatlerin de bulunduğu pahalı hediyeler aldığı ve kadının isteğiyle cinsel ilişki kurduğu belirlendi.

“EVET YATTIM” DEDİ

Çekici ve bakımlı bir kadın olarak tanınan Beth'in aynı anda bir kaç müteahhitle ilişki yaşadığı belirlendi. 131 milyon dolarlık ihale yolsuzluğu yapan Beth, mahkemede müteahhitlerden para aldığını ve cinsel ilişkide bulunduğunu kabul etti, ancak bunların rüşvet olmadığını iddia etti. Belediye görevlisi, “Bu aldığım hediyeler yaşadığım ilişkiler içinde şahsıma verilmiştir. Belediye görevlisi olduğum için değil” diye konuştu. Davaya önümüzdeki ay devam edilecek. Suçlu bulunması halinde kadının 3 yıl hapis cezası alması bekleniyor.


Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2008, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63