Gelini Almaya Mehteran Takımıyla Geldi!

Gelini Almaya Mehteran Takımıyla Geldi!

Son günlerde yaşanan terör olaylarından etkilenen genç, Gaziantep’ten Adana’ya gelin almaya mehteran takımıyla geldi. Damadı mehter takımıyla kapının önünde gören gelin, bu sürpriz karşısında şok oldu.


1.5 ay içinde bölücü terör örgütü PKK’nın yaptığı hain saldırılarda yaklaşık 60 asker, polis ve korucunun şehit olmasının etkisi vatandaşın düğününe de yansıdı. Gaziantepli 26 yaşındaki İbrahim Aslanyürek ve gönlünü kaptırdığı Adanalı Aslıhan Gül (23), 1 yıl önce nişanlanıp, bu yıl ağustos ayında da evlenmeye karar verdi. Çift, Adana’da kına gecesi yaptı. Sıra damadın Gaziantep’ten Adana’ya gelerek gelini almasına geldi.


Damat Gaziantep’ten gelirken hem geline sürpriz yapmak hem de son günlerde yaşanan terör olaylarında birlik beraberliğe atıfta bulunmak için Adana’ya mehter takımıyla geldi. Damat kız evine yaklaştığında mehter takımını araçtan indirip, kendisi de başına geçip eline üzerinde üç hilal olan bayrağı alarak marşlar eşliğinde gelinin evine yürümeye başladı. Bu arada evde heyecanla bekleyen gelin, marş seslerini duyarak merak edip balkona çıktı. Damadın en önde mehter takımıyla geldiğini gören gelin, şaşırıp daha sonra kendisine sürpriz yapıldığını anlayarak alkışlamaya başladı. Damat daha sonra arkasında üç hilal bayrakla eve girip gelini dışarı çıkardı. Gelenek gereği bir vazoyu yere atıp kıran gelin, ailesiyle vedalaştığı sırada gözyaşlarına boğuldu. Daha sonra gelin ve damat mehter takımının önünde marşlar eşliğinde gelin arabasına yürüdü. Çift gelin arabasına binerek Gaziantep’e doğru yola çıktı.


Damat İbrahim Aslanyürek, "Ülkemizin zor günlerinde milli duyguları biraz daha kabartmak ve farklı bir ambiyans için böyle bir şey yaptım. Buraya gelin almaya geldik" dedi.
Gelin Aslıhan Gül ise sesi duyup balkona çıktığında mehter takımını görünce çok heyecanlandığını söyleyerek, "Ben normalde davul zurna ile geleceklerini biliyordum ama böyle görünce duygulandım, çok heyecanlandım. Bana sürpriz oldu" diye konuştu.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63