İki Vali aynı daldan kiraz yedi..

İki Vali aynı daldan kiraz yedi..

Adana Andırınlılar Derneğinin organizasyonu ile Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır ve Adana Valisi İlhan Atış, Andırın’a bağlı olan ve kirazı ile ünlü Çığşar Köyü’nü ziyaret ettiler. Ziyarette Valilere eşleri Erzi Tanılır ile Birsen Atış ta eşlik etti.

12 Temmuz Cumartesi günü Andırın İlçesine gelen Kahramanmaraş Valisi Tanılır ve Adana Valisi Atış’ı Hükümet konağı önünde İlçe Kaymakamı Kürşad Özdemir, Belediye Başkanı Baki Tezcan ve çok sayıda daire müdürü karşıladı.

Adana Cumhuriyet Savcısı Turan Elbistan, 3. Ağır Ceza Reisi Süleyman Köse, Yargıç ve Avukatlar, Adana İl Emniyet Müdürü Kahramanmaraşlı Arif Akkale, Gaziantep İl Özel İdare Genel Sekreteri R. Oğuz Yılmaz, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Teyfik Baltacı, Adana Koop. Başkanı ve Türkiye Kooperatifler Birliği Genel Başkan Yardımcısı, Adana Andırınlılar Derneği Başkanı Misal Bolat, yönetim kurulu üyeleri, İnş. Müteahhidi Ahmet Yaycıoğlu, Soner Kesme ve birçok dernek üyesinin katıldığı gezide Çığşar Köyü ziyaret edildi.

Köylüler tarafından karşılanan Valiler ve davetliler oldukça ilgi gördü. Burada onurlarına düzenlenen öğle yemeğine katılan davetliler daha sonra Kiraz bahçelerini gezerek dallarından topladıkları kirazları yediler.

Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır şunları söyledi: “Bu davette bulunduğum için çok mutlu oldum. Ben Çığşar Köyü’nü her zaman görmek istiyordum ancak bugüne kadar kısmet olmamıştı. Bu organizasyonu yapan Adana Andırınlılar Derneği üyelerine teşekkür ediyorum. Burası Kahramanmaraş’ın en güzel yerlerinden birisi, burada yaşayanlarda gerçekten buraları çok iyi değerlendirmişler. Buranın kirazı gerçekten övülmeye değer bir konumdadır. Organizasyonu yapan ve emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Adana Valisi Atış ise, “Andırın’a karşı özel bir sevgim var ve her yıl burada olmaktan mutluluk duyuyorum. İleriki dönemlerde de yine buraya gelmeye gayret edeceğim. Bugün burada eşim ve çocuklarımla birlikte güzel bir gün geçirdik herkese selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Daha sonra Akifiye köyüne de ziyarette bulunan Valiler, burada da Köy kahvesine de uğrayarak köylülerle bir süre sohbet edip aynı gün ilçeden ayrıldılar. (Haber ve Fotoğraflar: İSKENDER ZENGİN / Andırın - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2008, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66