İsmail Hazar'ın Son Albümü: Zay Oldu

İsmail Hazar'ın Son Albümü: Zay Oldu

Kahramanmaraşlı sanatçı İsmail Hazar ın 2 yıllık yoğun bir çalışmasının ürünü olan Zay Oldu isimli albümü geçen günlerde piyasaya çıktı.

Kahramanmaraşspor 1969 Taraftarlar Derneği Başkanı Alaeddin Devlet Ülger ile yakın dost ve kirve olan, geçen yıl Kırmızı-Beyazlı ekibe yaptığı marş ile gündeme gelerek büyük takdir toplayan İsmail Hazar, bu son albümünün sıkı bir ekip çalışması ile ortaya çıktığını belirterek, şunları söyledi: Zay oldu albümü 2 yıllık yoğun bir çalışmanın ürünüdür. Samimi duygular ile siz değerli dostları selamlarken dejenerasyondan uzak, toplumun değerlerine saygılı ve büyük önder Atatürk ün sanatçıyı sıfatlandırırken toplumdaki yeri, konumu ve misyonunu tanımaya çalışan bir sorumlulukla 15. albümü sizlere ulaştırmak istedim. 2 yıllık canpare ve bütün samimiyetimizle gerçekleştirdiğimiz bu albüm sıkı bir ekip çalışması ile ortaya çıktı.
Güftesinden bestesine, aranjesinden bütün duygusuna arşivinizin vazgeçilmezi olacağına inancım sonsuzdur. 5 bestesi ve bazı sözleri ile duygularımı yoğunlaştırdığım bu albüm 14 eserden oluşmaktadır. Hatta toplunun her kesimine ve hassasiyetlere duyduğum saygı ile herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bu albümde Kürtçe bir aşk şarkısını da yorumlamaya çalıştım. Farklılıkları fark eden saygıdeğer bir duruşla; bestesi, güftesi, sazı ve sesi ile maddi ve manevi bütün desteğiyle yanımda olan bütün güzel insanlara gönül dolusu teşekkürü borç bilirim. Fazla lafı ve ayrıntıyı gerek görmeden tekrar sevenlerimi sevgi ve saygı ile selamlıyor, önce insan sonra da sanatçı olma bilinci ile güzelliklerde birlikte olmayı gönülden diliyorum.
Albümde bulunan eserler: Zay oldu, Bazen, Sevdan öyle bir şey, Geceler, Helin, Doğmuş gibiyim, Oy beni, Varma üstüme, Kaç kez, Meyrik, Hazal, Unutabilmirem, Oy akşamlar, Dilan.

Öte yandan; Kahramanmaraş ın Narlı beldesine bağlı Kirni köyünde oturan teyzesi Fidan Yükselen i (52) kaybetmenin acısını yaşayan ve bu nedenle Antalya daki konser programını iptal eden İsmail Hazar kentimize gelecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2006, 11:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
belma yürek
belma yürek - 14 yıl Önce

ismai hazarın iyi bi dinleyicisiyim yeni albümü gerçekten çok güzel sevgili ismailin teyzesine allah rahmet eylesin umarım beni hatırlamışsındır Belma

arif deryal
arif deryal - 14 yıl Önce

saygıdeğer abiciğim çalışmalarında başarılarının devamını diler.saygılar sunarım.

MURAT YILMAZ
MURAT YILMAZ - 13 yıl Önce

ismail hazarın son albümü gerçekten harika...Albümün adını büyük üstat Arif Deryal hocamın bestesinden almış olmasıda bir o kadar sevindirici

SIRADAKİ HABER

banner63