Kar yolları kapattı, gelin 4 gün sonra gelebildi!

Kar yolları kapattı, gelin 4 gün sonra gelebildi!

Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde, Zabit Gürbüz ile Fadime Bektaş'ın daha önceden planlanan düğünleri için Sazlı sözlü eğlence başlatıldı, ancak 2.5 metreyi bulan kar köy yollarıkapattı. Gelin, 4 gün sonra iş makineleriyle yol açılınca yeni evine getirilebildi.

İlçeye bağlı Kazandere Köyü'nde oturan Fadime Bektaş ile nişanlısı komşu Çağlayan Köyü'nde oturan ve besicilikle geçimini sağlayan Zabit Gürbüz'ün geçen cuma günü başlayan düğünü, tam bir çileye döndü. Damadın evinde Sazlı sözlü eğlence yapılırken, ilçede 2.5 metreyi bulan kar, iki köy arasındaki yolun kapanmasına neden oldu. Bu gelişme üzerine gelinin alınması ertesi güne ertelendi. Davetlilerin katılımıyla eğlenceler devam ederken, aile büyükleri herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için gelinin alınmasını bir kez daha ertelemek zorunda kaldı. Gürbüz Ailesi, üçüncü günde konvoy halinde yola çıkarak gelinlerini almak için 25 kilometre uzaklıktaki Kazandere Köyü'ne doğru harekete geçti. Zincir takılan araçlar, 4 saatte ancak 15 kilometre ilerleyerek Hoğtaş Köyü'ne ulaşabildi. Aile, daha fazla ilerleyemeyince İl Özel İdaresi'nden yardım istedi.

YOLU GREYDER AÇTI

Bunun üzerine bölgeye sevk edilen bir greyder, yol açma çalışmasına başladı. Aile, bin bir güçlükle aynı gün saat 21.00'da kara bata çıka gelinin evine ulaştı. 11 saatte köye ulaşmayı başaran aile, geceyi burada geçirdi. Düğünün 4'üncü gününde gelinlerini alabilen aile, aynı yoldan köylerine dönebilmek için tekrar yola düştü. Zaman zaman yolda kalan düğün konvoyundan inen aile yakınları kar üzerinde davul zurna eşliğinde halay çekmeyi de ihmal etmedi. Bin bir güçlükle Çağlayan Köyü'ne dönen gelin, otomobille evinin önüne getirilmek istendi. Ancak onlarca kişinin itmesine karşın 1500 metrelik yokuş aşılamayınca otomobilden indirilen gelin, yaya olarak düğünün 4'üncü gününde yeni evine ulaştırıldı.

Damat Zabit Gürbüz'ün babası Nadir Gürbüz, gelinlerini ancak 4 günde alabildiklerini belirterek, "Bizim için çok zor oldu ama sonunda gelini alıp düğünü bitirdik" dedi. Gelin ile damat ise, kar nedeniyle yaşadıkları sıkıntının ömür boyu anlatacakları bir anı olacağını söyledi. (Kaynak: DHA)Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2012, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63