Muro'ya büyük öfke!...

Muro'ya büyük öfke!...

Muro devrimcileri 'ti'ye alınca bir kesim çileden çıktı. Beyoğlu'nda bir grup öğrenci gösterime giren filmi protesto etti.

Taksim İstiklal Caddesi Yeşilçam Sokak'taki Sinepop sinemasında da gösterilen filme tepki gösteren grup pankart açarak, "Muro şaşırma sabrımızı taşırma" şeklinde slogan attı.

Öğrenci Gençlik Sendikası (GENÇSEN) üyesi 25 kişilik bir grup öğrenci bugün vizyona giren "Muro" isimli filmi protesto etti.

Üzerlerinde, "Nalet olsun içinde olmayan insan sevgisine" yazılı pankartlar taşıyan eylemciler, "Yaşasın halkların kardeşliği, Çeteler halka hesap verecek, Çete mafya dizilerine son, Muro şaşırma sabrımızı taşırma" şeklinde slogan attı. Sinema önünde bir süre slogan atan eylemciler daha sonra basın açıklaması yaptı.

GENÇSEN adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Arda Özdal, "Muro" filminin devrimciliği dalga konusu haline getirdiğini söyledi. Özdal, "Birkaç yıl önce başlayan ve Kurtlar Vadisi denen dizi, yayınlanmaya başladığından beri, milliyetçiliği, şövenizmi ve maço karakterleri ile derin devlet vurgusu ön plana çıkarılıyor" dedi.

Açıklamanın ardından eylemciler pankartlarını toplayarak olaysız bir şekilde dağıldı. Öte yandan, herhangi bir taşkınlığa izin vermemek için çevik kuvvet ekipleri de Yeşilçam Sokak'ta eylem boyunca hazır bekletildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2008, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet İmamoğlu
Mehmet İmamoğlu - 13 yıl Önce

devrimciler ha bire kendilerine göre film yapıyorlar, diziler yapıyorlar. bir kere de devrimcileri ti'ye alanlar yapmış fena mı?

SIRADAKİ HABER

banner66