Onlara Her Yer Karadeniz

Onlara Her Yer Karadeniz

Kahramanmaraş’ta yaşayan Karadenizli vatandaşlar, düzenlenen dayanışma gecesinde bir araya geldi.


Liva Düğün salonunda düzenlenen 8. Dayanışma Gecesi, Trabzon, Rize, Samsun, Ordu, Artvinli olup Kahramanmaraş’ta yaşayan Karadenizlileri bir araya getirdi. Tulum ve kemençe seslerinin birbirine karıştığı gecede horon tepip, kolbastı oynayan Karadenizliler memleket özlemlerini giderip, gönüllerince eğlendi.


Yöresel Sanatçı Onay Şahin’in de seslendirdiği şarkılarla Karadeniz esintileri sunduğu gecede keyif dolu dakikalar yaşayan Karadenizliler, gecenin sonunda da çekilişle çeşitli hediyeler kazandı. Etkinliği düzenleyen isimlerden KSÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Cengiz Dilber, Karadenizliler gecesinin bu yıl 8’ncisini gerçekleştirdiklerini söyledi.


Geçen yıl Reyhanlı saldırıları nedeniyle programı iptal ettiklerini anımsatan Dilber, şöyle konuştu:
“Kahramanmaraş’taki Karadenizlileri bir araya getirmek, kaynaşmak ve kültürümüzü yaşatmak için bugün toplandık. Buradaki insanları yılda bir defada olsa buluşturup eğlenmesini sağlamaktan mutluyuz. Samsun, Ordu, Giresun, Artvin’e kadar bütün Karadeniz sahilinden olan insanlarımız bugün burada. Kemençelerle, tulumlarla, horonlarla güzel bir gece geçirdik. 500 kişilik bir davetli topluluğumuz var. Etkinliğimize katılıp, bizleri yalnız bırakmayan tüm Karadenizlilere teşekkür ediyorum.”(İHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2014, 06:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66