"Pony Club" çocukları eğlendirdi!

TJK tarafından çocuklara at sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan projede, Kahramanmaraş'ta 8-12 yaş aralığındaki çocuklar ile bedensel ve zihinsel engelli çocuklar gönüllerince eğlendi.


Türkiye Jokey Kulübünce (TJK) çocuklara at sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan "Pony Club Şehrinize Geliyor" projesi kasamında, Kahramanmaraş'ta 8-12 yaş aralığındaki çocuklar ile bedensel ve zihinsel engelli çocuklar gönüllerince eğlendi.


TJK tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, çocuklar pony cinsi atlarla tanıştı


TJK görevlisi Mahmut Ali Demir, yaptığı açıklamada, 3 ay önce başlayan proje kapsamında, 60 il gezildiğini belirtti.


Bu zaman zarfından yaklaşık 15 bin çocuğu atla tanıştırdıklarını dile getiren Demir, "Özellikle engelli çocuklarımızın realitesinde çok faydası olduğuna inanıyorum. Buradan Osmaniye ve Adana illerine gideceğiz" dedi.


Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Feti Yanardağ ise engelli çocukların terapisi konusunda önemli bir yerinin olduğunu düşündüğünü, medeniyetimizde ve kültürümüzde atın çok büyük öneminin bulunduğunu söyledi.


Etkinlikte, işitme engelli çocuklar ilk kez ata binmenin mutluluğunu yaşarken, öğretmenlerine işaret diliyle ata binmekten duyduğu mutluluğu belirttiler. 


Ata bindirilen çocuklar, ayrıca boyama etkinlikleri, yarışmalar ve çeşitli oyun faaliyetlerine katıldı.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 06:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63