Şanlıurfa'da Kahramanmaraş rüzgarı esti

Şanlıurfa'da Kahramanmaraş rüzgarı esti

Şanlıurfa Valiliği tarafından ikincisi düzenlenen Halil İbrahim Buluşmaları tarihi Balıklı Göl çevresine kurulan uluslar arası düzeyde 40 farklı yardım kuruluşunun standlarının bulunduğu etkinlikte Kahramanmaraş rüzgarları esti.

Programa katılan TBMM Başkanı Köksal Toptan Kahramanmaraş standını gezdi. TBMM Başkanı Köksal Toptan, Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan ve beraberindeki heyetine Dondurma ve diğer ikramlarda bulunuldu. Dünyada tadı bakımından tek olan Kahramanmaraş Dondurmasının eşsiz lezetti karşısında memnuniyetini belirten TBMM Başkanı Köksal Toptan ve bareberindeki heyete dondurma ikramı ardından sırasıyla Fıstık ezmesi, tarhana ve çeşitli yiyecekler damak tadlarına sunuldu. Sinevizyon eşliğinde Kahramanmaraş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca Türkiyede ilkkez başlatılan 3 farklı projelerin tanıtımı yapıldı.

Yalnız Değilsiniz projesi;

İl dışından gelen ve konaklama imkanı bulunmayan hasta refakatcilerine konaklama hizmeti sunmak.

Kartlı Yardım Sistemi Projesi;

Sosyal güvencesi olmayan ve maddi durumu zayıf olan vatandaşlara nakit yardım yerine kartla alışveriş;

Sosyal Ağ Projesi;

Kamu kurum ve kuruluşlarının aynı zamanda derdenk ve diğer özel vakıfların yardım bilgilerini ortak veri havuzunda toplamak.

Projeler hakkındaki bilgi sunumundan sonra Kahramanmaraş yöresinin sembolü haline gelen Ceviz oyma sandık, Osmanlı Dedem çarık, Biber, Kahramanmaraş tarhanası, bakırdan oluşan süs ve hediyelik, tarihin eskimeyen hediyelik eşyalarından olan ve el emegi ile tahtadan yapılmış tarak şimşir kaşık, Kahramanmaraş yöresine ait fıstık ezmesi ve ilimizin tanıtımını içeren broşür, harita ve cd ile Kahramanmaraş’lı Şairler antolojisi TBMM Başkanı Köksal Toptan, Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan ve beraberindeki heyete takdim edildi.

3 gün açıkkalan Kahramanmaraş Standını ise yaklaşık 40.000 kişi ziyaret etmiş, ziyaret eden misafirlere Kahramanmaraş dondurması ikram edildi. (Kaynak: www.kahramanmaras.gov.tr)

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2008, 07:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66