Siyah beyaz televizyondan akvaryum yaptı

Siyah beyaz televizyondan akvaryum yaptı

Hataylı kasap 61 ekran eski televizyonu akvaryuma dönüştürdü.


HATAY (AA) - Hatay'ın Defne ilçesi Harbiye Mahallesinde Kasaplık yapan Ali Atasoy eski siyah beyaz televizyonu akvaryuma dönüştürdü.


Atasoy, ''1997 yılında evime renkli televizyon aldım. Evde bulunan eski siyah beyaz televizyonumu çöpe atmaya kıyamadım. Birgün evde arkadaşlarımla eski siyah beyaz televizyonları ne yapabilirimizi konuşurken aklıma televizyonu akvaryuma dönüştürme fikri geldi ve fikrimi hayata geçirmeye karar verdim.


 Ortaya çok farklı ve güzel bir şey çıktı. Akvaryum hiç beklemediğim kadar ilgi gördü. Televizyonu akvaryuma dönüştürmek çok zor ve zahmetli bir iş. İş yerime gelen müşterilerimden çok olumlu tepkiler aldım. Müşterilerimden oldukça talep geldi ve 7 farklı boyuttaki siyah beyaz televizyonu daha akvaryuma dönüştürdüm.''


Atasoy, yaptığı eserin herkes tarafından ilgi gösterilmesine çok mutlu olduğunu ve akvaryumuna bakarak bir nevi kesintisiz 24 saat canlı yayın izlediğini söyledi.


Çocukluğundan bu yana eski radyolarada merak gösterdiğini de ifade eden Atasoy, dükkanında oluşturduğu stantlada radyo koleksiyonunu sergilediğini kaydetti.


Atasoy, çalışmayan radyoları tamir ederek çalışır hale getirdiğini ve bunu yaparken de büyük zevk duyduğunu belirtti.


Elinde şimdiye kadar 70'ten fazla eski radyo bulunduğunu ve onlara gözü baktığını kaydeden Atasoy, Genlik Modülasyonu (AM) sahip eski radyoları da  Frekans modülasyonuna (FM) çevirdiğini de altını çizdi.


Atasoy, koleksiyonunu hiç birşeye değiştiremeyeciğini de sözlerine ekledi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63