SÜNNET: Oldu da bitti Maşallah'.

SÜNNET: Oldu da bitti Maşallah'.

Kahramanmaraş Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan koruma ve bakıma muhtaç yaklaşık 15 çocuk taç takıp sünnet elbisesi giyerek erkekliğe ilk adımı atmış oldu.

Diva-Sen Kahramanmaraş İl başkanlığı yaptığı maddi ve manevi yardımlarla da yuvada kalan çocuklara sahip çıkarak desteklerini esirgemediğini gösterdi.

Çocuk esirgeme Kurumunca yapılan törende, kurum Müdür Yardımcısı Yadigar Ekerbiçer yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederek; “Diva-Sen Hızır gibi yetişti, kendilerine şükran borçluyuz” şeklinde konuştu.

Diva-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Aldülbaki Karakurt; “Bu çocuklar sahipsiz değil, onlara elimizden geldiğince sahip çıkacağımız gibi herkesimin de destek olmalarını sahip çıkmalarını istiyoruz” dedi.

Daha sonra yuvada kalan yaklaşık 15 çocuğa taş takıldı, maşallah yazılı elbiseler giydirilerek sünnet edildi.

Törene; Vali Niyazi Tanılır’ın Eşi Erzi Tanılır,Vali Yardımcısı Tuncay Akkoyun, Emniyet Müdür Yardımcısı Şeref Karakaya,İl Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sadettin Yıldız, Huzurevi Müdürü Erdoğan Topalak, Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürü Ahmet Tüten,Kız yetiştirme Yurdu Müdür Vekili Sabit Demir, Diva-Sen İl Temsilcisi Abdülbaki Karakurt, Sağlık- Sen Başkanı Yahya Özdemir katıldı.

Müzikli eğlence ve Palyaço gösterisi ardından yaş pasta, dondurma, tatlı ve içecek ikramında bulunuldu ve daha sonra sünnet olan çocuklara misafirlerce çeşitli hediyeler dağıtıldı… (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2010, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63