TV ödüllerinde çıkar suçlaması!

TV ödüllerinde çıkar suçlaması!

Hanımın Çiftliği’nin yapımcısı Faruk Turgut, yönetmeni Faruk Teber ve başrol oyuncusu Mehmet Aslantuğ, Ezel’in damga vurduğu ‘İsmail Cem Televizyon Ödülleri’ni protesto etti: Organik bağları açıklayın.

Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi Hanımın Çiftliği’nin yapımcısı Faruk Turgut, yönetmeni Faruk Teber ve başrol oyuncusu Mehmet Aslantuğ düzenledikleri basın toplantısında, geçen cumartesi ilk kez düzenlenen ‘İsmail Cem Televizyon Ödülleri’ni protesto etti. Toplantıda “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Kostüm, Dekor ve Makyaj” dallarında ödül alan ‘Hanımın Çiftliği’nin hakkının yenildiği; dizinin senaryo, yapım, görüntü yönetmeni ve yönetmen dallarında da ödül alması gerektiği savunuldu. “Ezel” dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ile Cansu Dere’nin Beyoğlu’nda çekilen öpüşme sahnesinin “Yılın En Unutulmaz Dizi Sahnesi” olarak ödüllendirilmesine de tepki gösteren Aslantuğ, “Beyoğlu’nda kalabalığın arasına iki insanı koyup, öpüşmelerini çekiyorlar ve en unutulmaz sahne ödülü alıyorlar” dedi.

Aslantuğ, şöyle konuştu: “Jüri üyeleri seçtikleri dizilere puan usulü oy verip, sonra kapalı zarflara koyup organizasyona teslim etmiş. İhale mi veriyoruz? Jüri başkanı kim, organizasyonda bu anlamda kim yetkili, bilen yok. Bu iş İsmail Cem’in adını taşıdığı için bu kadar önemliydi. Birileri bu büyük ismin arkasına saklanıp, organik çıkar ilişkileri içerisinde ödül törenini farklı bir noktaya taşıdı. Böyle yapılacaksa hiç yapılmasın daha iyi. Gözümüzün içine baka baka yapılan ayıptır.”

Törene katılmasalardı neredeyse 9 dalda ödül alan “Ezel”in yapım şirketi Ay Yapım’ın tek başına yarışacağını belirten yapımcı Turgut ise “Gold film olarak günlerdir sorguladığımız organik bağlar açıklanmazsa bir daha bu yarışmanın içerisinde bulunmayacağız” dedi.

DİZİ AŞKI GERÇEK Mİ OLDU?

Beyoğlu’ndaki öpüşme sahnesi ile ödül alan Ezel’in pazartesi akşamı ekrana gelen bölümünde de Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere’nin rol aldığı ateşli bir aşk sahnesi vardı. Sahne internette tıklanma rekoru kırarken, iki ünlü oyuncunun gerçek hayatta da birlikte olduğu iddia edildi...

Jet yanıt: Avatar da Oscar’ı alamadı

Etkinliğin proje başkanı ve Antalya Belediyesi İletişim Danışmanı İlyas Başsoy’dan eleştirilere jet yanıt geldi. Yarışma jürisinde aralarında akademisyen, sanatçı ve yönetmenlerin de olduğu 38 kişinin görev aldığını belirten Başsoy, şöyle konuştu:

“Avatar devrim niteliğindeydi ama Oscar’larda ödül almadı. En başından beri insanlara bu bir yarışma değil, ödüllendirme dedik. Bunlar öznel kararlar. Hiçbir oylama gizli yapılmadı. Biz organizasyon komitesi olarak aday olmayan kimseyi davet etmedik. Organizasyonu Fikri Görsel Sanatlar ve AKSAV düzenliyor. Fikri Görsel Sanatlar ile Ay Yapım’ın alakası yoktur. Bilginin olmadığı yerde hurafeler çıkıyor. Gold Film bile bizim yandaşımız olsa, oyları yine jüri verirdi.” (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2010, 06:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66