Ünlü isimler 'barış' diye haykıracak!

Ünlü isimler 'barış' diye haykıracak!

Tarık Akan, Rutkay Aziz ve Ataol Behramoğlu başta olmak üzere pek çok ünlü isim, şiirler okuyarak, hem Türkiye’ye hem de dünyaya barış mesajı verecek.Karşıyaka Belediyesi tarafından hazırlanan 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliğinde bu yıl ünlü isimler, önemli şairler, yazarlar, ses ve sinema sanatçıları sahne alacak. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşecek geceye; Tarık Akan, Rutkay Aziz, Timur Selçuk, Ataol Behramoğlu, Tuna Kiremitçi, Nebil Özgentürk, Metin Uca gibi ünlü sanatçılar katılacak. Romanya ve Fransa’dan Nikolae Dabija, Sofia Nazaridze, Nouri Jarah, Carolina Bologan ve İon Deaconescu gibi isimler de şiirler okuyarak önce Türkiye’ye sonra da dünyaya barış mesajları verecek.


ŞİİRLER VE BELGESEL
Geceye ayrıca; Düş Gezginleri, Haluk Şahin, Haluk Çetin, Nilüfer Akdoğu, Evrim Keskin Özülgen, Kemal Anadol, Tuğrul Keskin, Namık Kuyumcu katılacak. Sunuculuğu ise Gülsen Tuncer ile Altan Gördüm yapacak. Etkinlikte belgesel gösterimleri salonu dolduran Karşıyakalılara sunulacak.


BARIŞA İHTİYACIMIZ VAR
Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz süreçte, böylesi anlamlı bir etkinliğe imza atmak önemli. Türkiye’nin barıştan yana çok değerli isimleriyle bir araya geleceğiz ve önce ülkemiz için sonra da dünya için barış mesajları vereceğiz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Yurtta barış, dünyada barış' sözüne bağlı olarak barışı yeniden inşa etmeli ve güçlendirmeliyiz” dedi.
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63