Yağmur, Kardeşliğe Mani Olamadı!

Yağmur, Kardeşliğe Mani Olamadı!

İstanbul’da “Beş Şehir Tek Yürek” adlı piknik şöleninde, Kahramanmaraş'la beraber beş ilden gelenler  yağmur altında buluştu.


Dünya da ilklerin başkenti Kahramanmaraş’ın insanı yine bir ilke imza atarak; Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa, Trabzon ve Kuzey Kıbrıs Tatlısu Belediyesi sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte “Beş Şehir Tek Yürek” adlı piknik şöleninde buluştu.


Kahramanmaraş’ın yeniliklere öncü sivil toplum kuruluşu KENTMARAŞDER’in öncülüğünde İstanbul’da faaliyet gösteren Beş kentin sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, Kipaş Holding ve Mado’nun ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “Beş Şehir Tek Yürek” sevgi şölenine olumsuz hava şartları dahi mani olamadı!


İstanbul’da birkaç gündür devam eden olumsuz hava şartlarına rağmen “Beş Şehir Tek Yürek” kardeş şehirler piknik şölenine halkın yoğun ilgisi vardı..


KENTMARAŞDER Genel Başkanı Bilal Ardıç’ın ve yönetim kurulu üyelerinin  üstün çabalarıyla gerçekleştirilen piknikte Kahramanmaraş’ın sanayi devi Kipaş grubu yemek ikramında bulunurken Dünya markası  MADO dondurma dağıttı.. Şanlıurfa Büyük Şehir Belediyesi taze fıstık ikramında bulunurken, Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediyesi tarhana başta olmak üzere yöresel lezzet ikramıyla pikniğe katılanlara ziyafet çekti.


Güngören Belediyesi Kemerburgaz Sosyal Tesisleri Piknik ve mesire Alanında olumsuz hava şartlarına rağmen siyaset, sivil toplum, sanat ve iş dünyasının seçkin insanları da teşrifleriyle onure etti. TBMM eski Başkanvekillerinden Nevzat Pakdil, Şanlıurfa Büyük Şehir Belediye Celalettin Güvenç, Ak Parti Kahramanmaraş eski milletvekillerinden Sıtkı Güvenç, Kuzey Kıbrıs tatlısu Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan,Kahramanmaraş Büyük Şehir Başkanvekili Muharrem Erantepli ve İBB İştirakler ve Kaynak Geliştirme eski Daire Başkanı Cemal Özdemir birlikte katıldı. Gazi Osman Paşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Bahçelievler Belediye Başkanvekili Mevlit Uyan, , Piserro Mağazaları Yöneticisi Hakan Kısakürek, Güngören Ak Parti İlçe Başkanı Ercüment Sever,İSKİ daire başkanı MaşallahTaylan, İSKİ Şube Müdürü Halil Sayın, ile birlikte İdealist Kadınlar Platformu Üyeleri “Beş Şehir Tek Yürek” sevgi şölenine katılarak İstanbul’da ki hemşehrileriyle buluşmanın keyfini yaşadılar.


Hava şartları sebebiyle daha çok muhabbet ve kaynaşma ortamında gerçekleşen piknik şölenine yerel basın ile birlikte sanayici ve işadamlarının da ilgisi organizasyonu düzenleyen STK yöneticilerini memnun etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63