10 bin bayan seçmeni unutmadılar!

10 bin bayan seçmeni unutmadılar!

Afşin’deki yaklaşık 10.000 bayan seçmene Belediye Meclisin’de iki adayla temsil hakkı veren tek parti olan Ak Parti, bayanlardan büyük destek alacak gibi görünüyor.

Aydoğan: “Afşin siyaset tarihinde bir ilki gerçekleştirdik”

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesindeki yaklaşık 10.000 bayan seçmene, iki bayan belediye meclis üyesi adayı ile temsil hakkı sağlayan Ak Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Fazlı Aydoğan; “Afşin siyaset tarihinde bir ilki gerçekleştirdik” açıklamasında bulundu.

Afşin’deki Bayanların Afşin Belediyesi’nde Temsilcisi Olacak

Bayanların, temsili olarak sürekli ihmal edildiklerinin altını çizen Aydoğan; “Siyasetteki duayenimiz, dünya lideri Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, bayanların siyasette temsil edilmelerindeki adaletsizliğe sürekli karşı durmuş, temsil sıralamasında sürekli bayanlardan yana tercih kullanmıştır. İşte, böyle bir partinin Afşin Belediye Başkan Adayı olarak toplam seçmen sayısının yaklaşık olarak yarısını teşkil eden bayanlarımızı ihmal etmemiz mümkün değildi. Afşin siyaset tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, iki bayan kardeşimize belediye meclis üyesi adayı yaparak görev verdik. Cahide Ertekin ve Selma Özdemir hanım kardeşlerimizi temsilen Belediye Meclis Üyesi adaylarımız içinde yer aldılar. Bu iki arkadaşımız sayesinde, Afşin’deki bayanların, bizim dönemimizde Afşin Belediyesi ile daha yoğun ilişkileri olacak. Bayanlarımızın yaşadığı tüm sorunlarda, bayanlarımıza yönelik hazırlayacağımız projelerimizde, Afşin’deki bayanların, Afşin Belediyesi’nde temsilcisi olacak. ” dedi.

"Bayanlarımıza Ücretsiz İnanç ve Kültür Gezisi Programları"

Ak Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Fazlı Aydoğan, “Afşin’deki bayanlar, 29 Mart yerel seçimlerinden sonra farklı bir Afşin Belediyesi ile buluşacaklar. Beş yıl boyunca, hanım kardeşlerimiz için çok farklı aktivitelerimiz olacak. Ev hanımlarının el emeği göz nuru hobi ürünlerini ev ekonomisine katkı sağlayabilecekleri bir sergi alanı, bir pazar oluşturacağız. Ev ekonomisi, çocuk bakımı ve psikolojisi, sağlıklı yaşam alışkanlıkları, ergenlerde sağlık bilinci gibi konularda tüm hanım kardeşlerimize ücretsiz seminer ve kurslar düzenleyeceğiz. Bölgemizdeki yatırım planlamaları da dikkate alınmak suretiyle, Halk Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi ile koordineli çalışarak, bayanlarımıza yönelik meslek eğitim kursları düzenlenmesine öncülük edeceğiz. Yeni dönem ile birlikte Afşin Belediyesi’nde ilk defa uygulanacak, farklı bir sosyal projeyi faaliyete geçireceğiz. Ekonomik durumu tatil yapmaya imkân vermeyen, “Afşin Şehir Meclisi” nin belirleyeceği ev hanımı ve annelerimizi organize edeceğimiz inanç ve kültür turizmi gezi programlarına dâhil edeceğiz. Şanlıurfa-Balıklı Göl, Adıyaman-Menzil, Adıyaman-Nemrut, Konya- Mevlana, Darende-Somuncu Baba vb. yerleri gezmek ve görmek Afşinli hanımların da hakkıdır. Her yıl, “Cennet analarımızın ayakları altındadır” anlayışı ile şehir meclisimizin önereceği bir annemizi ödüllendireceğiz.

Ayrıca yılın annesi, şehir meclisi üyesi olarak Afşinli diğer annelerin yönetimdeki temsilcisi olacak

Düğün ve nikâh organizasyonları konusunda, ihtiyacı olan çiftlerimize bir yardım havuzu oluşturarak hizmet vereceğiz. Afşin Şehir Meclisi’nin belirleyeceği bir çiftimizi İstanbul’a balayına göndereceğiz” açıklamasında bulundu.

Ertekin : “Ak Parti, bayan seçmenlerden büyük teveccüh görüyor”

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı Cahide Ertekin, Yeşil Afşin Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Ak Parti’nin 29 Mart yerel seçimlerinde bayan seçmenlerden büyük teveccüh gördüğünü söyledi.

Ak Parti’nin Afşin’de bir ilki gerçekleştirerek, bayan adaylara belediye meclisinde yer verdiğini belirten Ertekin; “Ak Parti Kadın Kolları ile birlikte, seçim çalışmalarımızın startını verdik. Ev toplantıları ve ziyaretler ile hanım kardeşlerimizden oy istiyoruz. İnşallah, seçim sonunda, bayanlarımızın, partimize gösterdiği teveccühün sandığa yansımasını hep birlikte göreceğiz açıklamasında bulundu. (Kaynak: Yeşil Afşin - www.kanal46.com)
YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İZİNSİZ OLARAK İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2009, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner73