'19 Mayıs tarihimizin dönüm noktasıdır'

'19 Mayıs tarihimizin dönüm noktasıdır'

Erkoç; “19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı Aziz Milletimizle birlikte Bağımsızlık ve Özgürlük yürüyüşünü başlattığı tarihimizde dönüm noktası olan gündür” dedi.

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “19 Mayıs 1919, kökleri mazide olan kahraman milletimizin işgale karşı tarih sahnesinde destanlaşan, eşsiz mücadelesinin başladığı gündür. Bu gün, tarihi boyunca en sıkıntılı zamanlarında birlik ve beraberlik ruhuyla bütün güçlüklerin üstesinden her zaman gelebileceğini gösterdiği günlerden biridir.” dedi.

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Erkoç mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bağımsızlığımızın temelinin atıldığı ve milli mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919, millet olarak en zor şartlarda dahi neleri başarabileceğimizin en güzel kanıtıdır. Bundan tam 91 yıl önce Samsun'da yanan meşale ülkemize ışık tutmuş, birlikte ve el ele veren milletimiz istiklalini kazanmasını bilmiş ve bunu dosta düşmana, tüm dünyaya göstermiştir. Aynı zamanda kazanılan zaferlerin taçlandırılması, ülkemizin müreffeh ve muasır medeniyetler seviyesine gelmesi, kuşkusuz gençliğimizin azim ve çabası sayesinde olacaktır. Bugün millet olarak sahip olduğumuz gençliğimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu güne, devletler muvazenesinde geldiği bu şerefli durumda çok büyük etkisi olmuştur. Bu gençlik, tarihinden aldığı bilinçle, bu vatan için canını vermiş şehitlerimizin ve savaşmış gazilerimizin yolundan daha da bir azimle gitmektedirler Bu sebepten, gençliğimize armağan edilmiş olan bu anlamlı gün, onlara yarınlarımızı emanet ettiğimizin de en önemli göstergesidir. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlar, saygılar sunarım.” (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2010, 07:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66