31 Mart seçimi nelere gebe? Kahramanmaraş'ta neler olacak?

31 Mart yerel seçimlerine aylar kala siyasiler, seçim çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Siyasi çeşitliliğin yaşandığı Kahramanmaraş’ta ise adaylar çalışmalarını sürdürüyor.

31 Mart seçimi nelere gebe? Kahramanmaraş'ta neler olacak?

2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra ilk yerel seçim olan 31 Mart tüm partiler ve Türkiye için ayrı bir önem taşıyor. Partiler adaylarını buna göre seçerken, vatandaşta, 5 yıl boyunca şehrinde kimin olmasını istiyorsa ona göre oyunu kullanmak için hazırlanıyor. 

SİYASET HAREKETLİ DÜNYA DAHA HAREKETLİ

2016 yılında Türkiye 15 Temmuz badiresini atlattıktan sonra, sırasıyla İngiltere AB’den çıkması Rusya’da ruble krizi yaşanması ve son olarak’ta Venezualla’da yaşanan darbe girişimi sonrası dünyanın yeni bir düzene entegre olduğu belirtiliyor. Bu kapsamda Türkiye’de yaklaşan yerel seçimler dünya kamuoyu bu seçime odaknalmış durumda.
 İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerin hangi partide kalacağı merak konusu olurken, Kahramanmaraş, Adana, Mersin ve Gaziantep gibi illerinde bu seçimde hangi partinin alacağı merak konusu oldu. 16 yıldan bu yana AK Partiye en yüksek oyu veren illerin başında gelen Kahramanmaraş’ta, bu seçim tüm dengelerin değişebileceği sokaklarda konuşulmaya başlandı.

ADAYLAR 5 YIL BOYUNCA NELER YAPACAKLARINI ANLATIYOR

Yerelde Türkiye’nin en önemli şehirlerdin olan Kahramanmaraş’ta yaklaşan seçimler öncesi AK Parti MHP ittifakı, CHP, İYİ PARTİ ,BBP SP, DSP gibi partilerin adayları belli oldu. Seçim çalışmaları kuzey ve güney ilçelerde tüm hızıyla sürerken, adaylar vaatlerini sıralayarak önümüzdeki 5 yıl içerisinrde ne yapacağını anlatıyor. 

SEÇİM ÇETİN GEÇECEK

2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 2014 yerel seçimlere bakıldığı zaman Kahramanmaraş’ta AK Parti’nin birinci, MHP’nin ikinci CHP’nin ise üçüncü  parti olduğu görülüyor. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise İYİ Parti Kahramanmaraş’ta dördüncü parti oldu. Seçimin favori partisinin AK Parti olduğunu belirten vatandaşlar, CHP ve İYİ Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, seçimde ise şansı yüksek adayların başında yer aldığını ise dillendiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63