Aday toplantılarının gözdesi Baştürk'tü..

Aday toplantılarının gözdesi Baştürk'tü..

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) tarafından düzenlenen ve siyasi partilerin Kahramanmaraş Belediye Başkan adaylarını daha yakından tanımayı amaçlayan iki ayrı toplantının en gözde ve popüler ismi DSP’li Cahit Baştürk oldu.

İlki 4 Mart Çarşamba akşamı gerçekleştirilen ve AK Parti’li Mustafa Poyraz, ANAP’lı Bahtiyar Murat Aras ve BBP’li Bekir Kılıç oldu. İlk gün çıkması planlanan ve bu amaçla toplantının yapıldığı oda binasına gelen CHP’li Rıfat Nedim Kabakçı ise kendisine bildirilen sürenin gelmesine rağmen Poyraz’ın konuşmasının bitmemesi üzerine oturuma katılmadı. Karacasu’daki planlı toplantısını gerekçe gösteren Kabakçı, salondan ayrıldı.

6 Mart Cuma akşamı gerçekleştirilen ikinci ve son oturuma ise; CHP’li Kabakçı’nın yanı sıra; MHP’li Mustafa Daşcı, SP’li Hanefi Mahçiçek, DSP’li Cahit Baştürk ve DP’li İlyas Fatih Kısacık katıldı. Adaylar ilk olarak belediye başkanı seçildikleri takdirde neler yapacaklarını anlatırken, daha sonra ise kendilerine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

Bu arada DSP Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı Cahit Baştürk ise kendisine yöneltilen sorular karşısında; “Hele önce belediyeyi bir kazanalım ondan sonra kolay” şeklinde verdiği renkli ve kısa cevapla herkesi güldürdü.

Her bir aday için bir saatlik zamanın ayrıldığı toplantıda; yapacaklarını diğer adayların aksine 10 dakikada anlatan Baştürk’e daha sonra Oda Başkanı Mehmet Balduk, salondan gelen yazılı soruları sormaya başladı.

Başkan seçildiği takdirde vaatlerini gerçekleştirecek ekibinin olup-olmadığı yönündeki bir soru üzerine Baştürk; “Önce belediyeyi kazanalım ondan sonrası kolay. Belediyeyi kazanalım her şeyin en iyisini ve güzelini yapacağız” cevabını verdi. Bu cevap ise başta toplantıyı yöneten KATSO Başkanı Mehmet Balduk olmak üzere salondakileri güldürdü.

KATSO Meclis üyesi Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu’nun; “İş kurmak isteyen aileler için 10 bin lira yardımda bulunacağınızı söylüyorsunuz. Peki bunun için parasal kaynağı nereden bulacaksınız?” sorusuna ise bir süre gülümseyerek düşünen Baştürk; “Hele bir belediyeyi kazanalım ondan sonra Allah kerim. Mehmet bey merak etme minareyi çalan kılıfını hazırlar” diyerek yine esprili cevap verince salondan yine kahkaha sesleri yükseldi.

Durumun ters anlaşılmaması için de Başkan Balduk; “Yanlış anlamayın ilk günkü oturum bir hayli gergin ve stresli geçmişti. Siz ise bugün renk katarak bizleri güldürdünüz. Samimi ve içten cevaplarınız için teşekkür ederiz” dedi.

Oturumun tamamlanmasının ardından verilen arada da gülümsemelerini sürdüren bazı davetliler ise; “İçeriye nazlanarak girmiştik ama en güzel oturum oldu. Aday dediğin böyle olur. Sorulara çok kısa ve net aynı zamanda samimi cevaplar vererek bizleri güldürdü. Allah ta kendisine güldürsün. Plan, program ve projeleri olanların işbaşına geldiklerinde neler yaptıklarını da herkes çok iyi biliyor” diyerek Baştürk’ü samimiyetinden dolayı tebrik ettiler. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2009, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67