'Adayımız AKP'den 20 gömlek üstün olacak!'

'Adayımız AKP'den 20 gömlek üstün olacak!'

Meclisin tatile girmesi ile, memleketi Kahramanmaraş'ta siyasi parti çalışmalarını sürdüren MHP milletvekili M.Akif Paksoy, merkez ilçe belediye için başkan arayışlarını sürdürdüklerini, ancak çok güçlü ve donanımlı bir adayları olacağını ve AK Parti'nin çıkartacağı adaydan en az 20 gömlek üstün olacağını söyledi.

Yaklaşık 25 bin Elbistanlılın bulunduğu Kahramanmaraş'ta, Elbistanlılar Derneğini ziyaret eden Milletvekili Paksoy, siyasi parti çalışmalarına hız verdiklerini, özellikle Elbistan ve yöresinde gezmedik belde ve köy bulunmadığını, Aksu Tv.de konuşan Cafer Tatlıbal'ın Kahramanmaraş'ta sivil toplum örgütlerini yok saymasına bir anlam veremediğini, ancak sivil toplum örgütleri ve vatandaşın da milletvekillerin sorgulaması gerektiğini savunarak, dernek yönetim kuruluna hayırlı olması dileğinde bulundu.

Paksoy, sivil toplum örgütleri demokrasinin olmazsa olmazı. Onları yok saymak mümkün değil. Buraya hayırlı olsuna geldim. Ancak şunu söylemek istiyorum, Elbistan'ın meselelerine en az sizin kadar vakıfım. Tabi bizmuhalefetteyiz, elimizden gelen bir şey yok. Bizim gücümüz ortada. Fakat bu susmak, bir şey yapmamak manasına gelemez. Bizi sizlerin elçisiyiz,tercümanıyız” dedi.

BİZE DÜŞEN NE VARSA

Dernek yönetim kurulu başkanı Akif Çolakoğlu ve arkadaşları ile sohbet eden Paksoy, “Derneğiniz hayırlı-uğurlu olsun. Bize düşen ne varsa, talibiz. Ve emrinizdeyiz” diye konuştu.

Sohbet sırasında AK Parti iktidarını da eleştiren Paksoy, Kahramanmaraş'a getirilen Karasu'dan başka ciddi bir proje ve yatırımlarının bulunmadığını iddia ederek, belediye başkan adaylarını tartıya koyduklarında, MHP adayının üste çıkacağını, adaylık için vatandaşların da tekliflerine açık olduklarını, amaçlarının MHP'ye değil, Kahramanmaraş'a belediye başkanı aradıklarını ve bu zihniyetin mutlaka surette yıkılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Sohbet sırasında düşüncelerini açıklama fırsatı bulan MHP merkez ilçe başkanı Ömer Özkan ise, bir çatı altında birleşen Elbistanlılara yardıma her zaman hazır olduklarını, bu tür derneklerin kentlerin kalkınması, tanınması için faydalı olacaklarını savundu.

Dernek Başkanı Akif Çolakoğlu ise, ziyaretlerinden ve verecekleri destekten ötürü MHP kurmaylarına teşekkür etti. (Maraş Gündem'den alınmıştır. - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2008, 09:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
coskun cesur
coskun cesur - 13 yıl Önce

Artık ölçü birimi olarak gömleği kullanırız herhalde.Köylülerimiz de köynek der.

SIRADAKİ HABER

banner66