AfşinDer Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar’ı konuk etti

AfşinDer Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar’ı konuk etti

AfşinDer’in doğru bilgiyi birinci ağızdan dinlemek ve vekilleri daha yakından tanımak için başlattığı “Vekillerimizle Buluşuyoruz” projesinin bu ayki konuğu Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar oldu.


AfşinDer’in Milletvekillerini daha yakından tanımak için başlattığı “Vekillerimizle Buluşuyoruz” projesinin konuğu Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Sevde Bayazıt Kaçar oldu. Kaçar, dernek girişinde çiçeklerle karşılandı.


Toplantının yapıldığı AfşinDer dernek merkezi, özellikle bayanların yoğun katılımıyla doldu. Misafirlere geleneksel hale gelen etli pilav, ayran ve baklava ikram edildi. Programın açılış konuşmasını Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç yaptı.


Ardıç konuşmasına, Rahmetli Erdem Bayazıt ‘ı anarak madalyalı şehrimizin ilk ve tek kadın milletvekilini konuk etmekten duyduğu mutluluğu belirterek başladı. Derneğin kuruluş amacı ve kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında kısa bilgi verdi. Amaçlarının üyelerine köprü olabilmek, çevreye duyarlı olmak, derneği, şehrin değerlerini, Eshab-ı Kehf’in tanıtılmasını sağlamak olduğunu söyledi. ‘Sağlıklı yaşam için Helal ve Temiz Gıda’ konulu seminer verdiklerini, buradan yola çıkarak çevre için atık sıvı yağ, pil ve plastik kapak toplama kampanyası başlattıklarını söyledi. Toplanan gelir ile Nisan ayında Afşin’deki astım ve KOAH hastaları için solunum cihazları alınıp Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını söyledi. Derneğin en yeni üyesi, yeni doğan Mehmet Ali Gökşen’ e hoş geldin deyip anne, baba ve dedesini kutladı. Tüm katılımcılara teşekkür etti.


Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı  Mevlüt UYAN’da selamlama konuşması yaparak; “Burada memleket havası var, sizlerle olmaktan çok mutluyum. İmkânlarımız nispetinde tüm hemşehrilerimize kapımız açık sizlere hizmet etmek için elimizden geleni yapacağımıza emin olun dedi. Böyle bir programda bizleri bir araya getiren dernek başkanımızı ve yönetimini tebrik ediyorum” dedi.


Ak Parti Milletvekili Sayın Sevde Bayazıt Kaçar ise konuşmasında, “Uzun zamandır dernek başkanı Ahmet Bey ile görüşüyoruz, program yoğunluğundan bu güne kısmetmiş. Gelmeden önce sıradan klasik bir dernek bekliyordum, ama gördüm ki siz yardımlaşma çekilişi, televizyon programları, sosyal faaliyetler, çevre ile alakalı işler ve dernekteki toplanan kalabalık beni çok etkiledi, umduğumun çok üstünde bir dernek buldum başkan ve yönetimini tebrik ediyorum” dedi.


Programın birinci bölümünde doğumundan Milletvekili oluncaya kadarki süreci ayrıntılı şekilde anlatan Kaçar, daha sonra Kahramanmaraş’a Ak Parti döneminde yapılan yatırımlar hakkında sektör sektör ayrıntılı bilgi verdi. Kaçar, “Çalışmalarımızın büyük bir bölümünü gerçekleştirdik. En büyük eksiğimiz olan tanıtım ve turizm noktasında ‘Kara Lise’ adlı bir dizi film çekilecek. Zamanımız iletişim zamanı görsellik önde bu dizi sayesinde Kahramanmaraş daha çok tanınır hale gelecek” dedi.


Son olarak soru cevap bölümünde ise katılımcılar, merak ettiklerini sorup taleplerini ilettiler. Milletvekili Sevde Kaçar, tüm soruları cevapladı ve birçok notlar alarak ilgileneceğini söyledi.


Program sonunda, Ak Parti Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar’a  günün anısına plaket takdim edildi.    


Toplantıya Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Uyan, Maraşder Genel Başkanı Şaban Kurt, Türkoğlu Dernek Başkanı Cafer Parlak, Küçük Tatlar Dernek Başkanı Mehmet Barel, Elbistan Kullar Tatlar Dernek Başkanı Rüstem Kurt, Andırın Dernek Yönetimi, Tatlıder Dernek Yönetimi, Elbistan Elmuhay Vakfı Başkan Yardımcısı Uğur Yinanç, iş adamları ve Kahramanmaraş’ a gönül verenler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2013, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63