Ağıralioğlu: “Biz herkesin partisiyiz”

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu: “İktidar olduktan sonra, kendi aldığı oyun dışında kalan bir siyasal asabiye’ye cevap verme yolundayız” dedi.

Ağıralioğlu: “Biz herkesin partisiyiz”

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde yarışacak belediye başkan adaylarını Mehmet Akif Kültür Merkezinde tanıttı. Tanıtım toplantısına Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Antalya Milletvekili Feridun Bahşi,  İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Hüseyin Filiz, CHP ve İYİ Partinin ortak adayı milletvekili Ali Öztunç ve İYİ Partililer katıldı. 

Burada bir konuşma yapan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu AK Partinin politikasını eleştirerek siyasi iklimi huzur iklimine dönüştüreceklerini söyledi.

YÜZDE 49’DA BİZİM YÜZDE 51’DE

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu konuşmasında şunlara yer verdi: “Biz siyaseti kavga için, biz siyaseti garez ve kin için yapan bir siyasal asabiyenin tarafı değiliz. Memlekete İktidara gelene memleketin tamamını bir bilen bir siyasal üslubun iktidar olduktan sonra kendi aldığı oyun dışında kalanlarına bühtan (yalan) eden bir siyasal asabiye’ye cevap verme kararlığında yürümekteyiz. İktidara gelene kadar yüzde 99’ Müslüman olan bir ülke cümlelerini kuran siyasal üslubun, iktidara geldikten sonra yüzde 51’i benim yüzde 49’u gavur diyecek asabiyesine mukabele etmekteyiz. Biz, yüzde 51 benim. Yüzde 49 zillet diyenlere, yüzde 49 bizim sendeki yüzde 1’i de alacağız diyerek siyaset edenleriz.

HUZUR İKLİMİ İLE YÖNETECEĞİZ

Biz siyaseti, siyasi adalet, kin ve garez taraftarı olmaktan çıkaracağız, bir huzur iklimine dönüştürmenin kararlığı ile milletimize huzur iklimine dönüştürecek bir üslup ile siyaset edenleriz. Aslında biz memleketimizde siyaseti garanti edecek, doğuyu batıya, kuzeyi güneye, Türkmen’i Kürde, Alevi’yi Suni’ye kardeş edecek bu topraklarda bin yıldır beraber yaşama iradesini farklılıklarını zenginlik bilen, çok sesliği bu toprakların kadim zenginliği bilen bir siyaset üslubunu, siyasete ve devlet yönetimine  hakim kılmak için yürüyenleriz.

TEBESSÜM İLE ÜLKE YÖNECEĞİZ

Dolayısıyla bugün sadece bir belediye başkanlığı yarışının, belediye başkanlığı yarışında ter dökenler değiliz, aslında huzuru kaçırılmış, havuz çevresi ile milletine 20 yıldır gaipten ses geliyor gibi devamlı taşı havada çevreler ile milletine mesaj verenlere tebessümle ülke yönetilebileceğini gösterenleriz”

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63