"Ahlaksızlık, saygısızlık ve de terbiyesizliktir!."

Belediye Başkanı, kendisine ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ kitabı hediye eden meclis üyesine, "Senin bu yaptığın ahlaksızlık, saygısızlık ve de terbiyesizliktir" dedi.


Adana’nın Pozantı İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çay, kendisine 8. sınıflarda okutulan ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ adlı kitabı hediye eden AK Parti’li meclis üyesine, "Senin bu yaptığın ahlaksızlık, saygısızlık ve de terbiyesizliktir" diyerek tepki gösterdi.
Pozantı Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısında Belediye Başkanı Mustafa Çay açılış konuşmasını yaptı. Meclis üyelerine çalışmalarını özetleyen soru cevap şeklinde bir kitap ile yine aynı şekilde çalışmalarını kapsayan bir CD veren Başkan Çay, “Bunları okuyup, izleyerek yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz” dedi.
Bu sırada AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Yurtçu, “Başkanım bunlar için teşekkür ederim” diyerek, “Ben de size bir şey hediye edeceğim” dedi. Yurtçu, yeşil bir poşet içerisindeki, 8. sınıflarda okutulan ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ adlı kitabı Başkan Çay’a verdi. Başkan Çay kitabı alıp adını okuyunca yüksek sesle, “Ben Allah’ımı da, dinimi de, imanımı da, kitabımı da bilirim. Senin bu yaptığın ahlaksızlık, saygısızlık ve de terbiyesizliktir. Sen kimsin ki; bana dinimi imanımı ve ahlakımı öğreteceksin. Terbiyesiz. Kendine gel. Ben bunu başta şahsım olmak üzere meclise de saygısızlık kabul ediyorum" diyerek çıkıştı.
“Bana sadece belediye çalışmaları ile ilgili soru sorabilirsin" diyen Çay, oturuma bir süre ara vererek makamına geçti.
Bu olay sonrası AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Erdem kürsüye çıkarak toplantının ertelendiğini duyurdu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66