AK Parti 16 büyük ilde temayülü bugün yapıyor

AK Parti 16 büyük ilde temayülü bugün yapıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: "Bu ilk temayülümüz, 16 büyük ilde yapılıyor. Sayımlar ve sonuçlar üst kurula sunulacak. Ankara'da özel bir komisyon sonuçları değerlendirip rapor halinde Başbakana sunacak" dedi.


AK Parti Antalya Teşkilatında 19 ilçe ve büyükşehir belediye başkan adayının belirlenmesi için gerçekleştirildiği temayül yoklaması Kepez Arena'da başladı. 


AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal başkanlığındaki 5 kişilik komisyon gözetiminde yapılan temayül yoklamasında, il ve ilçe teşkilatı yöneticileri, gençlik ve kadın kollarının il, ilçe teşkilat yöneticileri ile mahalle ve köy başkanları, belediye başkan adaylarının belirlenmesi yönünde oy kullanmaya başladı.


Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim öncesi temayül yoklamasına büyük önem verdiklerini söyledi. Temayül yoklamasında teşkilat üyelerinin genel ve yerel seçimde kendisini kimin temsil etmesini istediğini belirttiğini ifade eden Ünal, çıkan sonuçlar üst kurul tarafından değerlendirileceğini ve aday belirlemeye gidileceğini kaydetti. Mahir Ünal, "Bu ilk temayülümüz, 16 büyük il de yapılıyor. Büyükşehir belediyelerinin AK Parti'de olanları için bir yoklama, olmayanlar için ayrı bir yoklama yapıyoruz. Sayımlar ve sonuçlar üst kurula sunulacak. Ankara'da özel bir komisyon sonuçları değerlendirip rapor halinde Başbakana sunulacak" dedi.


AA

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2013, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67