AK Parti'de kongre krizi mi var?

AK Parti'de kongre krizi mi var?

AK Parti Kongresine 48 saatten az süre kala kulisler karıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kongrenin ertelenmesi ve liste konusunda ‘kriz' yaşadığı konuşuluyor.


Meydan Gazetesi Ankara Temsilcisi Ömer Şahin'in verdiği kulis bilgisine göre, terörün gündemi esir aldığı Ankara'da sabah saatlerinden itibaren AK Parti Kongresi konuşulmaya başlandı.


Binali Yıldırım aday mı?


Cumartesi günü yapılacak Kongreye AK Parti tek liste ile giriyor. Kongrede Genel Başkan ile Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri seçilecek.  İddiaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile  Başbakan Ahmet Davutoğlu Merkez Karar Yönetim Kurulu listesinde anlaşamadı. Erdoğan'ın listesi Davutoğlu'nun kafasındaki değişimle uyuşmadı.
Bunun üzerine kongre tarihinin ertelenmesinin gündeme geldiği  ve krizi çözmek için Saray ve Köşk'teki danışmanlar ile bazı kurmayların devreye girdiği konuşuluyor.
Bu arada sabah saatlerinden itibaren AK Parti'li delegelerden imza toplandığı haberi kulisleri “Binali Yıldırım aday oluyor” şeklinde dalgalandırdı.


HABERİ KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63