AK Parti'de Nursel Reyhanlıoğlu yeniden seçildi..

AK Parti'de Nursel Reyhanlıoğlu yeniden seçildi..

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, "Bu milletin hükümetleri, iktidarları, milletin oyuyla sandıkla gelir ve sandıkla tekrar gider. Kimsenin buna el uzatmaya cesaretinin olmaması lazım." dedi.


Pakdil, partisinin Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ndeki İl Kadın Kolları 3. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada Türkiye'nin büyük bir değişim yaşadığını söyledi. 9 yıllık iktidarları boyunca ülkenin bir vesayet sisteminden çıkıp, daha demokratik bir hüviyete kavuştuğunu ifade eden Pakdil, bu noktada çok önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini ifade etti.


12 Eylül 1980 askeri darbesinde milletin çok büyük acılar yaşadığını anımsatan Pakdil, bu gün ihtilalde yer alan paşalara yargı yolunun açıldığını ifade etti. İhtilalin ardından erkekler bir yana kadınların bile çok büyük işkenceler gördüğünü kaydeden Pakdil, şunları söyledi:


"Şu veya bu şekilde sağdan veya soldan cezaevine düşmüş erkekleri bir tarafa bırakıyorum onlara pozitif ayrımcılık yapıyorum. O kadınların gördüğü işkencelerin, onlara yapılan muamelenin affedilebilecek hiçbir tarafı yok. Bakın orada yapılan bir kısım işleri sizin huzurunuzda olmayı bırakın kendi kardeşlerimle konuşsam, annemle konuşsam böyle bir şeyi konuşamam hicap ederim. O kadar ahlaksız, terbiyesiz izansız, insafsız ve vicdansız uygulamalar var ki bunu insanın insana yapması mümkün değil. Ama 12 Eylül 2010'da yapılan referandumda Türkiye'yi bir hukuk devletine giden yolda, bir hukuk devleti olma yolunda bir adımı sizler sağladınız. Bütün milletimiz sağladı. Bu aziz millet sağladı ve şimdi o insanlara dokunulacak."


Demokrasilerde iktidara gelmenin ve gitmenin yolunun da sandık olduğunu işaret eden Pakdil, artık hiç kimsenin milli egemenliğe el uzatamayacağını vurguladı. Pakdil, "İnsanların şunu bilmesi lazım. Bu milletin hükümetleri, iktidarları milletin oyuyla sandıkla gelir ve sandıkla tekrar gider. Kimsenin buna el uzatmaya cesaretinin olmaması lazım. Türkiye'de bunun gerçekleştirdiğini hep beraber görüyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.


"KADINLARIMIZ ARTIK SİYASETİN NESNESİ DEĞİL, ÖZNESİ HALİNE GELMİŞTİR"


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar ise parti olarak kadına ayrı bir önem verdiklerini dile getirdi. AK Parti'de kadın politikacı olmanın çok özel olduğunu belirten Kaçar, şu ifadeleri kullandı:


"Bizler AK Parti olarak adımız gibi ak bir politika üretmek anlayışını benimsedik. AK partinin başarısının altıda sizlerin desteği olduğunu, fedakar çalışmalarının olduğunun bilincindeyiz. AK Parti bu gün bir dünya partisi haline gelmiştir. AK Parti'de kadın olmak, kadın olarak siyaset yapmak çok özeldir. AK Parti kadınlara verdiği önemle, kadının konumunu güçlendirmeye yönelik politikalarıyla, kadınlarımızın toplum hayatında daha etkin hale getirmiştir. Bu gün partimizin her kademesinde görev alan kadınlarımız artık siyasetin nesnesi değil öznesi haline gelmiştir. Kadının elinin değdiği her şey değişir güzelleşir özenle büyür. Biz kadınımızın başarısı için mücadele ediyoruz."


"ARTIK BU MİLLETE KARŞI HUKUKSUZ CİNAYETLER İŞLENMEYECEK"


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç'te iktidarları döneminde hukuksuzluğa meydan vermediklerine dikkat çekti. Başta Uludere'de 34 vatandaşın ölmesi olmak üzere pek çok konunun üzerine ciddiyetle gidildiğini anlatan Güvenç, şöyle konuştu:


"Daha önce yapılan bir çok hukuksuzluklar yapanın yanına kar kalırdı. AK Parti ile artık hiçbir hukuksuzluğa müsaade edilmiyor. İşte Uludere'de yanlışlıkla vurulan 35 vatandaşımızın nasıl vurulduğu hakkında meclis araştırma komisyonu kuruldu. Müfettişlerde gerekli çalışmaları yapılıyor. Eskiden olsa üstü bir şekilde örtülür ve kapatılır gidilirdi. Ama bu gün o yanlışı kimin yaptığı bir kasıt olup olmadığı bunların araştırması yapılıyor. İşte Diyarbakır İçkale'de yapılanlar da bugün araştırılıyor. Ama bu güne kadar bunların hesabı sorulmamıştı. Artık hiç kimse hukukun duşuna çıkamayacak, bu millete karşı hukuksuz cinayetler işleyemeyecek. Buna asla müsaade etmeyeceğiz."


 AK Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır, Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazanoğlu, Kadın Kolları MYK Üyesi Oya Işık ve çok sayıda partilinin katıldığı kongrede Kadın Kolları Başkanlığına Nursel Reyhanlıoğlu yeniden seçildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2012, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63