AK Parti'den 'SMS'li davet' iddiası

AK Parti'den 'SMS'li davet' iddiası

Memurlara, kooperatif başkanlarına ve muhtarlara SMS yoluyla miting davetlerinin gönderildiği iddia edildi.

Yerel seçimlere kısa bir süre kalırken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı mitinglerde öğretmenler başta olmak üzere memurlara, kooperatif başkanlarına ve muhtarlara SMS yoluyla miting davetlerinin gönderildiği iddia edildi. İddiaya göre 19 Mart’ta Burdur’da miting yapacak olan Başbakan Erdoğan için AK Parti şu SMS’i gönderdi:

“Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN 19 Mart 2009 Perşembe günü saat 15.30 da Burdur Cumhuriyet Meydanında halka hitap edecektir. Teşriflerinizi rica ederim.”

“AKP HER ŞEYİ MUBAH GÖRÜYOR”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, söz konusu mesajların memurlar, kooperatif başkanları ve muhtarlara gönderildiğini belirterek, “Biz böyle bir şeyin yapılmasının yanlış bir uygulama olduğunu düşünüyoruz. Memurun siyasette uğraşma hakkı yok ama AKP için seçim yolunda her şey mubah. Devletin kaymakamlarını memurlarını, kooperatif başkanlarını, muhtarlarını toplamaya çalışıyorlar. Memlekette sandık başında ve musalla taşında olan eşitliği de bozdular. Artık, fakirin cenazesi farklı, zenginin cenazesi farklı kalkıyor. Siyaset de promosyona döndü. İnsanların oyu üzerinden ipotek konuyor. Bu ipoteği saygısızlık olarak görüyorum. Oy insanın namusudur” dedi. Özkan, AKP’nin seçim için devletin tüm kaynaklarını kullandığını ve telefon numaralarına da bu şekilde ulaştığını kaydetti.

ANKA

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2009, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67