AK Parti Göksun 5. Olağan İlçe Kongresi

AK Parti Göksun 5. Olağan İlçe Kongresi

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Kahramanmaraş İl Koordinatörü Erdoğan: “AK Parti gözü yaşlı mazlumların dualarında, dileklerinde, niyazlarında göğe yükselen bir muştuydu. Çünkü tam 100 yıldan beri bizim insanımız ihmal edildi”


AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Kahramanmaraş İl Koordinatörü Mehmet Erdoğan, “AK Parti 80 yıldır bu milletin duasıydı. AK Parti gözü yaşlı mazlumların dualarında, dileklerinde, niyazlarında göğe yükselen bir muştuydu. Çünkü tam 100 yıldan beri bizim insanımız ihmal edildi” dedi.


Erdoğan, partisinin Göksun Teşkilatının 5. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, AK Partiden önce Türkiye’de mütedeyyin insanların, köylülerin ve Kürt vatandaşların dışlandığını ve Ermeni vatandaşların ötekileştirildiğini söyledi.


AK Parti iktidarının 12 yılda tüm mazlum ve mağdur vatandaşlara haklarını verdiğini  belirten Erdoğan, şunları kaydetti:


“Biz AK Parti iktidarıyla, 12 yılda birbirimize Yunus’un diliyle konuşmaya başladık. Hazreti Mevlana’nın hoşgörüsünü birbirimize aktarmaya başladık. Hacı Bektaş-ı Veli’nin nasihatlerini baş tacı yapmaya gayret ettik. Biz Akif’in irfanıyla var olacak nesiller yetişsin diye gayret ettik. Ama bizim yaptığımız tüm bu çalışmaları hazmedemeyenler var, ülkemizin çevresine, komşularımıza baktığınızda bir yangın var, bir feryat var. 40 yıldan beri devam eden şu kardeş kavgasına son veren bir düşünce var ve bunu hazmedemiyorlar. Üçüncü bir gözlemci ülke olsun, Güneydoğudaki bu sorunu çözme noktasındaki irademizi engelleyenler var. 40 yıldan beri mücadele edildi kim kazandı? Türkiye’nin iç sorunlarından kurtulmasını istemeyenler var”


AK Parti iktidarıyla, kendi problemlerini çözen, refah seviyesini ve yaşam standardını yükselten bir Türkiye oluştuğunu anlatan Erdoğan,  milletin ecdadından aldığı bu bayrağı en güzel şekilde dalgalandıracağını ifade etti.


Kongrede Göksun AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Uğur Dilipak ve Göksun İlçe Başkanı Mehmet Akif Bolat birer konuşma yaptı.


Konuşmasının ardından tek liste halinde gidilen seçimde, Mehmet Akif Bolat yeniden başkanlığa seçildi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 07:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63