AK Parti, Gülefer Yazıcıoğlu'nu aday yapmak istiyor!

AK Parti, Gülefer Yazıcıoğlu'nu aday yapmak istiyor!

2009 yerel seçimler öncesinde Kahramanmaraş'ta geçirdiği helikopter kazasında aramızdan ayrılan Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu'na milletvekilliği teklifi götüren AK Parti, Yazıcıoğlu'ndan nasıl bir cevap aldı?

Partiler, milletvekili listelerini netleştirmeye çalışırken, AK Parti de helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu'na sürpriz teklif götürdü. Merhumun eşini aday yapmak isteyen AK Parti, böylece BBP cephesinden de oy almayı hesaplıyor.

Edinilen bilgiye göre partinin üst düzey bir yöneticisi, Gülefer Yazıcıoğlu'nu ziyaret ederek, kendisini "partilerinde milletvekili adayı olarak görmek istedikleri" teklifini iletti.

Teklife, gösterilen nezaketten dolayı teşekkür eden Yazıcıoğlu ise öncelikle eşi Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisi ayaktayken böylesi bir kararın kendisine değil, partiye ait olabileceğini ifade etti.

Gülefer Yazıcıoğlu'nun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili olan ağabeyi Nevzat Pakdil ile aynı partide yer almasının doğru olmayacağını belirttiği, ayrıca "başörtülü olmasının" da ayrı sıkıntı oluşturabileceği kaygısını dile getirdiği ifade edildi.

Öte yandan; Kahramanmaraş siyasi kulislerinde son günlerde Nevzat Pakdil'in yeni genel seçim öncesinde İstanbul'dan aday yapılabileceği şeklindeki tahminler de konuşulmaya başlandı. (Kaynak: Aktifhaber)Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2011, 10:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aykut YORULMAZ
Aykut YORULMAZ - 10 yıl Önce

İnşallah Gülefer Hanım da Vekil olur. Emniyetimiz birde ona koruma ve araç tahsis eder, Abi kardeş el ele verip K.Maraş için gezer dolaşırlar.

SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67