AK Parti ''İl Danışma Kurulu'' Toplantısı yapıldı...

AK Parti ''İl Danışma Kurulu'' Toplantısı yapıldı...

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) yeni yılın ilk Danışma Kurulu toplantısı yeni yılın ilk günü gerçekleştirildi.


Bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından diğer milletvekilleri gibi seçim bölgesi Kahramanmaraş’a gelen ve Danışma Kurulu toplantısına katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal; ''Türkiye PKK ile mücadele ediyor gözükse de, Türkiye PKK'nın arkasındaki daha büyük bir yapıyla ve daha stratejik bir akılla mücadele ediyor'' ifadesini kullandı.


TOPLANTI NFK KM’DE YAPILDI


Ünal, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde (NFK KM) düzenlenen AK Parti Kahramanmaraş ''İl Danışma Kurulu'' toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin PKK'nın arkasındaki derin güçlerle mücadele ettiğini öne sürdü.


Şırnak'ın Uludere'de 35 vatandaşın kaybına yol açan elim hadisenin hiç bir gerekçeyle hiç bir sebeple açıklanamaz bir olay olduğunu vurgulayan Ünal, şunları kaydetti: ''Uludere ile ilgili, devletimiz gerekli araştırma, soruşturma ve incelemeyi yapmaktadır. Biz 150 yıldan beri bu milletin bölünmemesinin, parçalanmamasının ve bu milletin ayağa kalkmasının mücadelesini veriyoruz. Bizim millet diye tabir ettiğimiz etnik kimlik midir. Hayır. Bizim millet diye tabir ettiğimiz bu sınırlar içerisinde yaşayan hakları ve özgürlükleri devletin teminatı altında olması gereken ve birini öbüründen ayrı tutmadığımız ve her birinin siretine ve hikâyesine baktığımız insandır'' dedi.


ELİM BİR HADİSE ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR


''Terörle teröristi, vatandaşlar hak özgürlük ve demokratikleşmeyi, ayrı ayrı düşünmemiz gerekiyor'' diyen Ünal, Şırnak'ta bir siyasi partinin orada yaşanan elim bir hadise üzerinden nasıl siyaset yapmaya çalıştığını, nasıl bir provokasyon oluşturduğunu ve oraya dışarıdan topladıkları insanların orada nasıl bir gerilim oluşturmak için çaba sarf ettiklerini gördüklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:


''Bir kere Uludere Kaymakamımız çok sevilen bir insan. Halkla bütünleşmiş bir kaymakam. Provokasyon sonucu dışarıdan gelen provokatörler ki, Uludere halkı ve Günyazı Köylüleri kaymakamımızı korudular, çembere aldılar buna rağmen maalesef kaymakamımız kafasından ağır bir darbe sonucu yaralandı. Bir linç girişimi atlattı. Kendisini hastanede ziyaret ettik. Gördük ki, orada bir siyasi partinin grup başkanvekili sürekli provokasyon yapıyor. ''Burada devlet istemiyoruz. Burada hükümet istemiyoruz'' diye. Uludere'de bakılması gereken asıl husus, provokatörle samimi vatandaşı birbirinden ayırmaktır. Teröristle samimi vatandaşımızı bir birinden ayırmaktır. Geçmişte bölgede, maalesef halka terörist muamelesi yapıldı. Örgütle devlet arasında kalan vatandaşlar çok büyük acılar çektiler. AK Parti iktidarıyla birlikte de bu da sona erdi. Ama bu elim olay, hepimizi çok üzdü. Yine Şırnak'ta provokatörlerin provokasyonları sonucunda insanların taziye çadırlarını terk edip evlerine gittiler. Evlerinde taziyeleri kabul ettiler. Bizde cenaze sahiplerini evlerinde ziyaret ettik. Taziyelerimizi sunduk. Bizleri bağırlarına bastılar.''


KATILIM VE İLGİ YOĞUN OLDU


Danışma Kurulu toplantısına katılan diğer milletvekilleri de birer konuşma yaparken, milletvekillerinin yanısıra AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, il genel ve belediye meclis üyeleri, partili belediye ve belde başkanları ve kurulun diğer üyeleri toplantıda hazır bulundu.


    

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2012, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63