AK Parti kuzeyde iddialı!

AK Parti kuzeyde iddialı!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), ilçe merkezinin yanı sıra iddialı olduğu Elbistan’ın Akbayır, Karaelbistan ve İğde beldelerindeki seçim bürolarını düzenlenen törenlerin ardından açtı.

TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil ile AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan’ın da katıldığı ve 1 Mart Pazar günü gerçekleştirilen seçim büroları açılışlarına, partililerin ve vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu.

Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayları Ahmet Göçer, Ali Demir, Sırrı Demir, Hüseyin Tanrıverdi ve Hüseyin Geçit, ilk olarak AK Parti Akbayır Belediye Başkan Adayı Tahsin Öztunç’un seçim bürosunu ziyaret ederek, açılışı yaptılar. Buradaki törene; Kahramanmaraş merkezden giden gazeteciler Mehmet Taş ile Mustafa Şirin de katılarak izlenimlerde bulundular.

AK Parti Akbayır Belediye Başkan Adayı Tahsin Öztunç törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Mevcut belediye başkanı seçim sürecinde belediyenin özel aracı ile geç saatlere kadar ev ev geziyor. Sen belde halkını seviyorsan bir otomobil al, kendi cebinden gazını benzinini doldur öyle gez. Devletin aracı ile peşkeş çekilmez. Çünkü bu imkânlarda tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. Bu nedenle 29 Mart yerel seçimleri sonrası seçildiğim takdirde buna benzer tüm israfların önüne geçerek, belde halkıma en iyi hizmeti vereceğim. Aday olduğum partimiz dünyaya kendini kanıtladı. Bu nedenle bu güce Akbayır Beldesi’ni de dâhil edelim. Beldemizi başkan vekillerinin idaresinden alıp, bizzat kendim yöneterek layık olduğu konuma getireceğiz. Ben inanıyorum ki 29 Mart yerel seçimlerinde Akbayır’da, AK Parti bayrağı dalgalanacak.”

Akbayır Kasabası’ndaki seçim bürosunun açılışının ardından, Karaelbistan Seçim Bürosunun açılışı yapıldı. Karaelbistan Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Mikdat Er’in seçim bürosunun açılışına katılan Milletvekili Avni Doğan ve beraberindeki heyet, belde halkının tezahüratları ile karşılandı.

Seçim bürosu açılışında kendilerini yalnız bırakmayan Milletvekili Avni Doğan ve belde halkına teşekkür eden Karaelbistan Belediye Başkanı ve Adayı Mıktat Er, “Rahmetli Turgut Özal’ın dediği gibi yarım kalmış hizmetlerimiz var. Bu nedenle hizmetlerimizin devamını gerçekleştirmek için, yola devam etmek istiyoruz. AK Partiye verilen oyların tamamı vatandaşlarımıza hizmet olarak yansıyor ve 29 Mart yerel seçimleri sonrası bu hizmet anlayışı devam edecek” dedi.

Son olarak ise AK Parti İğde Seçim Bürosunun açılışı yapıldı. İğde Belediye Başkan Adayı Hüseyin Marangoz’un seçim bürosu açılışına katılan Milletvekili Avni Doğan ile açılışa sonradan katılan TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, belde halkını selamladılar.

Gördükleri ilgi alaka karşısında memnuniyetini dile getiren ve milletvekillerine teşekkür eden AK Parti İğde Belediye Başkan Adayı Hüseyin Marangoz, “Yıllardır İğde Beldemize eğitim alanında hizmet verdim. 1991 yılında öğrencilerimizin üzerinde gördüğüm bir olay beni çok etkiledi. Kendine öz güveni olmayan, kendini ifade edemeyen, hedefi olamayan, okula ne için geldiğini bilmeyen, soru sorduğunda cevap vermeye utanan öğrencilerimizi görmek beni çok üzmüştü. O an beni yetiştiren ekmeğini yediğim ve suyunu içtiğim beldemize vefa borcumu bu yavrularımıza hizmet ederek, hayata hazırlayarak ve gelecek vaat ederek faydalı olacağıma inandım. Eğitimde elde ettiğimiz başarımızı, bundan sonra belediye başkanı olarak halkımıza da vereceğim” dedi.

Seçim bürolarının açılışında konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan ise, şunları söyledi:

“Yeni bir seçim sürecine girdik. Yerel seçimleri belediye seçimleri olarak algılamamalıyız. Çünkü bu seçim Türkiye’nin seçimidir. Bu seçimde belediye başkanları seçilmeyecek, bu seçimde Türkiye’yi Ergenekonculara, şehir eşkıyalarına, darbecilere, hırsızlara karşı mücadele edecek lider bir harekete destek vereceğiz. Türkiye’yi boynu bükük bırakan başbakanlar gördük. IMF başkanının karşısında ceketi düğmeli başbakanlar gördük. Bütün komşuları ile problemli, bir türlü konuşamayan mahcup başbakanlar gördük. Ama bir başbakan gördük girdiği yerde bacağı bacağının üzerinde, fırça yiyen değil fırça atan bir başbakan görüyoruz. Dünyanın her tarafında itilip kakılan, ezilen, bombalanan, mağdur edilen, hırpalanan İslam dünyasında, hep birlikte bir erkek sesi duyduk. Oda Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sesi idi. Bu seçim Filistin’e, Afganistan’a destek seçimi. Bu seçim işgal edilmiş İslam ülkelerine destek seçimi. Geçenlerde haberlere konu oldu. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Filistin’den, Arabistan’dan, Suriye’de seçime gitse yüzde yüz oy alacağı ifade edildi. Bu nedenle bölgemizden de aynı özveriyi alması lazım. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan halkımızı seviyor. Bu seçim döneminde 21 ile gitmiyor ama Elbistan’a geliyor. Elbistan’ı iktidar ile bütünleştirmeye, kaderini değiştirmeye geliyor. Bende beldelerimizi iktidar ile bütünleştirmek için geldim.”

AK Parti Milletvekili Avni Doğan, seçim bürosu açılışı için gittiği beldelerde halktan, belde belediye başkan adaylarına destek olmalarını ve sandıktan güçlü bir şekilde çıkarmaları için istekte bulunurken, hizmet seferberliğinin tüm hızıyla süreceğini sözlerine ekledi. (www.kanal46.com - FOTOĞRAFLAR: M. ŞİRİN VE HABER ELBİSTAN)

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2009, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67