AK Parti'li Arıkan'dan köy garajı esnafına ziyaret...

AK Parti'li Arıkan'dan köy garajı esnafına ziyaret...

11 Nisan’da açıklanacak adayların belirlenmesine az bir zaman kala, siyasi partilerin aday adayları seçim çalışmalarını dur-durak demeden sürdürürken, bu yarışta en çok koşan ve mesafe kat eden AK Parti Milletvekili aday adayı, işadamı Mahmut Arıkan’ın esnaf ziyaretlerindeki adresi bu kez de Köy Garajı oldu.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili olmasına kesin gözüyle bakılan, bu bağlamda 20 Mart 2011 Pazar günü yapılan AK Parti temayül yoklamasında ikinci gelerek, partililerin ve halkın gönlünde taht kuran, Ticaret Borsası eski başkanı, sanayici ve işadamı, aynı zamanda da hayırseverliliği ile tanınan Hacı Osman Arıkan’ın oğlu Mahmut Arıkan’ın esnaf ziyaretlerinin bu defaki durağı Köy Garajı olurken, esnaftan gördüğü ilgi Arıkan’ı ziyadesiyle memnun etti.

Her gün değişik saatlerde, değişik esnaf guruplarını ziyaret eden tanınmış işadamı Mahmut Arıkan, gittiği yerde özellikle esnaf kesiminden ilgi gördü, bu kez de Köy Garajı esnafı ile dertleşme imkânı buldu.

Esnaf Mahmut Arıkan’ı bağrına basmaya devam ediyor.

Cuma günü, namazı müteakip bir gurup arkadaşı ile çıktığı esnaf ziyaretlerinde esnafın yoğun ilgisi ile karşılaşan ve onlardan destek ve dualarını bekleyen Mahmut Arıkan, Köy Garajı içindeki ve dışındaki esnafı dinledi, onlarla çay içti, uzun uzun sohbet etti.

Çarşı esnafı, kendilerine değer veren Arıkan’a teşekkür ederken, “Seni tanıyoruz, baban rahmetliyi de iyi tanırız. Temiz aile evladısınız. Tabi ki oyumuz da, desteğimiz de, dualarımız da sizin için!” cevabı ile karşılaşan milletvekili aday adayı Arıkan da, insanları ihmal etmemenin gerekliliğini dile getirdi.

Çok sayıda esnafı bünyesinde barındıran Köy Garajı esnafının; “Sizi mecliste görmek istiyoruz, bu da size yakışır!” iltifatına mazhar olan Arıkan, bazı esnafların belediye ile olan problemleri için de yardımcı olacağı sözünü verdi, notlarını aldı, sıkıntıların giderilmesi için esnafın bu taleplerini Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a ileteceğini söyledi.

CADDEYE HIZ KESİCİ BARİKAT

Köy Garajı esnafı ziyaretleri sırasında kendini tanıtan ve esnaf tarafından çok bilinen, çok tanınan bir siyasetçi olarak tarihe geçen Arıkan, “Biliyorsunuz, 12 Haziran’da bir genel seçim var. Ki bu seçim, hem ülkemizin, hem de şehrimizin kaderini yakından etkileyecek. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, bu şehir kabuk değiştirecek, makus talihini yenecek. Bu bakımdan, sizlerin desteğini ve dualarını bekliyorum!” dediğinde bir esnafın “Çıraklık eğitimine gidiyorum, ruhsat almak için. Ancak 40 yaşımı geçtiğim için çıraklık ve ustalık belgesi alamıyorum. Buna bir çözüm bulmanızı istiyoruz!” talebi karşısında konuyu araştırıp, halli için yardımcı olacağını söylemesi, esnafın yüzünü güldürmeye kâfi geldi.

Bazı esnaflar da, caddede araçların süratli gittiğini, kazalara sebebiyet verildiğini, bunu önlemek için de hız kesici barikatların yerleştirilmesi için yardımcı olmalarını istedi. Arıkan bu meseleyi de başkan Poyraz’a iletmek üzere notlar aldı.

Arıkan, girdiği her işyerinde kendini tanıtan, AK Parti iktidarı sayesinde ülkede ekonomik istikrar ve siyasi huzurun hâkim olduğunu söyledi, bu sebeple milletvekili aday adayı sıfatıyla esnaftan destek istedi. Esnaf da; “Memleket için inşallah hayırlısı olur. Biz sizin gitmenizi isteriz, çünkü sizi tanıyoruz” derken Arıkan, “Ben de sizlerden biriyim, ben de esnafım. Buradaki birçok arkadaşımıza zamanında mal sattık, aldık. Birbirimizi incitmedik hamdolsun!” diye konuştu.

BEN DE ESNAFIM, ESNAFIN HALİNDEN ANLARIM

Köy Garajı ziyaretinde ilgi ile karşılanan, esnafın güleryüzü karşısında duygulanan Arıkan, Çarşı esnafını ziyarette, önce kendini tanıtıyor, ne için geldiğini söylüyor, özellikle esnafa olan sevgisini, saygısını dile getirdikten sonra, “Ben de içinizden biriyim, bir vergi mükellefiyim sizin gibi, yani esnafım. Esnafın halinden tabi ki anlarım. Merak etmeyin, liste belli olsun, inşallah yine gelecek, y ine sizlerle sohbet edecek, yine sizlerin çayını içeceğim” demesiyle esnaf Arıkan’ı bir kere daha bağrına basıyordu.

Halkın vekili olacağını söyleyen Arıkan, kendisine hüsnü kabul gösteren esnafa; “Sizlerin güvenine layık olmaya çalışacağım. Sizin Ankara’daki yükselen sesiniz olacağıma söz veriyorum. Çünkü sizin derdinizi benim derdim. Neticede ben de bir esnafım. Sizlerin sorunlarını biliyorum, ama çözümünü de biliyorum. Bunları mecliste gündeme getirip, durumlarınızın iyileşmesi için elimden geleni yapacağım” diye konuşurken, Arıkan’ın yolunu kesen ve onu dükkânlarına davet edip, bir çayını içmek isteyen esnaflar adeta yarışa girdi.

Gezi nihayetinde Gökçeoğlu Tarım’da (Osman Gökçe) esnaf ve arkadaşları ile firik yiyip çay içen ve dinlenen Arıkan, esnafa gezilerine önem verdiğini, çünkü esnafın sorunlarını en iyi bilen biri olarak onlarla olan bağı koparmaya niyetli olmadığını sözlerine ekledi ve Köy Garajı Çarşı esnafın kendisine olan sevgi seli karşısında duygulanan Arıkan, Kahramanmaraş insanının vefasını ve iktidara olan sevdasının büyüklüğünü daha da artırma çabası içinde olacağına dair söz verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2011, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66