AK Parti'li Av. Fatoş Esertaş'tan teşekkür

AK Parti'li Av. Fatoş Esertaş'tan teşekkür

Kahramanmaraş’ın tanınmış ve aktif avukatlarından Fatoş Esertaş, AK Parti İl Genel Meclisi aday adaylığı nedeni ile kendisine yakın ilgi ve alaka gösteren parti teşkilatına teşekkür etti.

Daha önce AK Parti İl Yönetiminde de görev yapan ve 22 Temmuz 2007 erken genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Fatoş Esertaş, çevresinden ve parti camiasından gelen ‘bayanlar da meclislerde görev almalı’ telkin ve istekleri üzerine 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde de yine AK Parti’den İl Genel Meclisi aday adayı oldu. Ancak İl Genel Meclisi aday listesinde yer alacağına adeta kesin gözü ile bakılan Esertaş, son anda genel merkezin müdahalesi ile değiştirilen listelerde yer almadı. Esertaş’ın yerine ise Belediye Meclisi için başvuru yapan avukat Sevilay Tüfekçi’nin ismi yerleştirildi. Bu arada İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Sarıfakıoğlu ise başvurusu olmamasına rağmen Belediye Meclisi aday listesinin 3. sırasına konulunca parti kulisleri adeta karıştı.

Kahramanmaraş’taki seçim sürecini sıcağı sıcağına kamuoyuna yansıtması ile büyük ilgi gören Kanal 46’nın haberlerini büyük ilgi ile takip ettiğini söyleyen Avukat Esertaş, Haber Merkezimize gönderdiği yazılı açıklamasında ise şunları kaydetti:

Sayın Kanal 46 Editörü;

Haber sitenizde yayınlanan il genel meclisi aday adaylığım süreci ile ilgili yazıları okudum. Bu tespitlere eklemem gereken önemli bir konu şu ki; tüm teşkilatım yani Kahramanmaraş il, ilçe teşkilatı ve sayın milletvekilleri partime hizmetleri değerlendirip beni layık gördüler, isteyerek beni il genel meclisi aday listesine yazdılar ve genel merkeze gönderdiler. Ancak İl Kadın Kolları başkanı Özlem Sarıfakıoğlu Genel Merkez Kadın Kolları başkanlığını yanlış yönlendirerek, teşkilatı şikâyet edip genel merkeze değişiklik yapılmasına neden olmuştur. Nitekim genel merkez bu yanlış yönlendirilmeyi algılamış ve bu bayanın 18.02.2009 da Kadın Kolları başkanlığından azletmiştir.

Ben eskiden olduğu gibi şimdi de partime hizmet etmeye devam edeceğim. Nerede ve hangi makamda olduğum önemli değil. İl, ilçe ve tüm parti teşkilatıma da desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım.

Av. Fatoş ESERTAŞ” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2009, 14:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 13 yıl Önce

Bir iktidar partisi düşünün % 70-80 oy almış, 8 vekilin 6 sını AKP den meclise göndermiş. Adeta Türkiyenin AKP kalesi konumunda hizmet vermiş. Yani önceki seçimlerde ÇOK BAŞRILI OLMUŞ, Gelelim YEREL YÖNETİM SEÇİMLERİNE, Bu seçimlerde ortalık birden bire karışmış, bütün taşlar yerinden oynamış, Milletvekili seçimlerinde Millet vekili seçmeyi düşündüğün Av. Fatoş ESERTAŞ, listeden akart edilmiş, buna rağmen, küsmemiş, göreve il Yönetim kurulunda devam etmiştir. Genel Merkezin bayan lara listelerde yer verilsin taleplerinden cesaret alarak İl Genel Meclisine aday gösterilmiş ve listeye zorlada olsa girmiştir. Ne oldu ise, genel merkezde deprem gibi bir kararla, AKP Kahramanmaraş İl teşkilatı YOK sayılarak listedeki Tek Bayan il genel Meclisi adayı Av. Fatoş ESERTAŞ listeden çıkartılarak yerine başka bir bayan aday ın konulması ve listeye birkaç bayan adayla liste destekenmiştir. O zaman AKP İl Teşkilatı ne işe yarıyor? Görevi nedir? Madem bir liste hazırladınız Neden Arkasında durmuyorsunuz? Arkasında durmayacağınız listeyi niçin Ankara ya gönderdiniz? Bu memlekette AKP il teşkilatının teşkilat değilde Millet vekillerimi yönetiyor. Yani boynuz kulağı geçti mi? Öyle ise bırakın Teşkilatı vekiller gelsin Kahramanmaraş seçimlerini yönetsin. Bu nasıl iştir? Belediye Başkanını Ankara belirliyor. İl genel Mecilisini Ankara belirliyor, Belediye encümeninin Ankara belirliyor. Herhalde oylarıda Ankara sandığa atacak . ÇÜNKÜ BİZ ANKAR nın gözünde HİÇ BİR ŞEYİ BELMEYEN, BİR ŞEYDEN ANLAMAYAN, BECERİKSİZ mahlukatlarız. ÇOK YAZIK! Baksanıza, defalarca haksızlığa uğrayan, Av. Fatoş ESERTAŞ, hiç birşey olmamış gibi engin yüreği ile TEŞEKKÜR yazısı gönderiyor. Biz Teşekkür ederiz Fatoş Hanım, yapılan listenin sizi liste dışı bırakması ile ne kadar etik olmayan bir liste olduğu dışardan bakınca daha net gözüküyor. Sağlık olsun. Bunu seçmen elbet değerlendirecektir.

ede4680
ede4680 - 13 yıl Önce

Sanki avukat hanımın hakkı yenmiş madur olmuş ama gene de çok mütevazi şekilde teşekkür ediyor havası bu sefer tutmaz. sormazlarmı ne hakkı vardı ne icraatı vardı memlekete ne hizmet verdi diye? Bilindiği üzere bir çok partide olduğu gibi ,millet vekili adayları,belediye başk.adayları genel merkez tarafından belirlenir.AKP de de bu listeler hazırlanırken öyle olmuştur.Av.hanım daha öncede milletvekili aday adayı olmuş ama gn.mrk.olumlu karşılanmamışki aday olamadı.tercih mrk. tercihi.şimdi herhangi bir listeye giremedi diye,girenlere çamur atmanın bir anlamı yoktur.Listelerin memleketimize hayırlı olması dileğiyle selamlar

SIRADAKİ HABER

banner67