AK Parti'li Belediye Başkanı gözaltına alındı!

AK Parti'li Belediye Başkanı gözaltına alındı!

İzmir'in Buca ilçesinde, jandarmanın polis desteğiyle gerçekleştirdiği operasyonda çok sayıda adrese baskın düzenlendiği ve Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un da aralarında bulunduğu 30'u aşkın kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Alınan bilgiye göre Buca Belediyesindeki bazı yolsuzluk iddiaları üzerine savcı Murat Gök'ün talimatıyla takip başlatan Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, bir süre önce belediyedeki bazı evraka el koyarak incelemeye başladı.

Jandarma ekiplerinin bir süredir devam eden takibinin ardından sabah saatlerinde belirlenen adreslere ''Arı Kovanı'' kod adı verilen eşzamanlı operasyon düzenlendi. Polisin de destek verdiği operasyonlarda Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, bazı meclis üyeleri, bürokratlar, belediye çalışanları ve belediye ile iş yapan bazı müteahhitlerin de aralarında bulunduğu 30'u aşkın kişi gözaltına alındı. Buca Belediyesinin önüne çok sayıda jandarma ve polis ekibi gelirken belediye binası içinde evrak incelemesinin devam ettiği öğrenildi. Soruşturmanın sürdüğünü belirten yetkililer gözaltı sayısının artabileceğini kaydetti.

"Benim veremeyecek hesabım yok"

Arıkovanı operasyonu kapsamında İzmir'de gözaltına alınan Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, "15 yıldır yasal olmayan hiçbir şey yapmadım" dedi

İzmir'de, jandarma ekiplerinin polis desteğiyle gerçekleştirdikleri Arıkovanı operasyonunda gözaltına alınan Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, jandarma ekipleri eşliğinde Buca Belediyesi'ne getirildi. Belediye Başkanı Şeboy, örgüt kurduğu için gözaltına alındığının söylendiğini belirterek "Benim veremeyecek hesabım yok. Parayla pulla işim yok. 15 yıldır yasal olmayan hiçbir şey yapmadım. Siyasi bir komplo olup olmadığını da göreceğiz" dedi.

Havalimanında eşiyle birlikteyken gözaltına alındığı iddiaları sorulan Başkan Şeboy, "Havalimanında gözaltına alınmadım. Sabah erken saatte evimden alındım" cevabını verdi. Jandarma ekiplerinin Başkan Şeboy'u belediyede bulunan kasasını incelemek üzere belediye binasına getirdikleri öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2009, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63