AK Parti'nin İGM ve BM adayları görücüye çıktı

AK Parti'nin İGM ve BM adayları görücüye çıktı

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı, 29 Mart yerel seçimleri öncesinde Kahramanmaraş kent merkezinden, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeliği için aday gösterdiği isimleri basın huzuruna çıkartarak kamuoyuna tanıttı.

Kervanhan’da bu sabah yapılan ve Kanal 46'nın da takip ettiği basın toplantısı ile il genel meclisine kent merkezinden aday gösterilen 9 kişi ile belediye meclisine aday gösterilen (33+4) 37 kişi basın mensuplarına ve teşkilat üyelerine tanıtıldı.

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Sarıkaya, yapılan titiz çalışmaların ardından tüm kesimleri kucaklayacak bir liste oluşturduklarını belirterek, il genel meclisinde ve belediye meclisinde kadın adaylara da yer verdiklerini söyledi. Sarıkaya, 29 Mart yerel seçimlerinin ise Başbakana destek oylaması olduğunu öne sürerek şunları söyledi:

“Toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklayacak bir liste hazırladık ve özellikle bayan ve genç adaylara ağırlık verdik. Biliyoruz ki aldığımız oyların yarısı bayan kardeşlerimizden geliyoruz. Onun için de bayanların siyasette daha aktif olması gerektiğine inanıyoruz. Öte yandan, 29 Mart yerel seçimleri, sadece yerel nitelikte düşünülecek seçimler değildir. Bu seçim, Davos’ta, Çeçenistan’da, Irak’ta bölgemizde ve dünyamızda ezilen Türk ve Müslüman halkın sesi olan ve dik duran genel başkanımıza destek ve güven oylaması olacaktır.”

Sarıkaya, 22 Şubat Pazar günü Başbakan Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a geleceğini de duyurarak, tüm vatandaşları Hafız Ali Efendi (müftülük) Meydanında saat 15.00’da yapılacak mitinge davet etti.

Daha sonra söz alan Kahramanmaraş Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Mustafa Poyraz ise, her zaman seçimler için hazır olduklarını belirterek şunları kaydetti: “Göreve başladığımız ilk günden itibaren, yapılacak her seçim için hazır olduk. Güzel hizmetlere imza attık, alnımız açık, yüzümüz aktır. Hiçbir zaman hesabi olmadık, yaptığımız tüm işlerde hasbi davrandık ve bu memleketin güzel insanlarına hizmet etme gayreti içinde olduk. Şimdi yine bir seçim arifesindeyiz. Hazırladığımız kadrolarımız ile seçmenlerimizin karşısına çıkacağız, yaptıklarımızı, yeni dönemde de yapacaklarımızı anlatacağız. Ben inanıyorum ki 30 Mart’ta da yeniden bu göreve gelip, hizmetlerimizi kaldığımız yerden sürdüreceğiz.”

Daha sonra İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi için aday gösterilen isimler tek tek basına ve teşkilata tanıtıldı. Toplantının sonunda tüm adaylar hatıra fotoğrafı çektirdi. (www.kanal46.com)


YASAL VE MANEVİ UYARI:Kanal 46’da yayımlanmış her türlü haber, görüntü ve fotoğraf gibi görsel malzeme, bilgi ile belgelerin tüm yayın ve telif hakları saklıdır. Ajans 46 aboneleri dışında, Kanal 46'nın onayı olmadan haber ve yazı içeriğini iktibas etmek veya yeniden yazılı ya da internet ortamında yayınlamak kesinlikle yasaktır. Kanal 46 bu konudaki her türlü yasal haklarını saklı tutar. İzinsiz olarak iktibas edenlere ayrıca hakkımızı helal etmiyoruz.

"Kanal 46; Basın Meslek İlkelerine Uyar"

Bağımsız ve bağlantısız haberin altındaki imza: KANAL 46.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2009, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER