AK Parti'nin yeni il yönetimi kamuoyuna tanıtıldı

AK Parti'nin yeni il yönetimi kamuoyuna tanıtıldı

AK Parti İl Başkanı Doğan: "30 Mart seçimi karanlık Türkiye'yi isteyenlerle, aydınlık Türkiye'yi isteyenler arasında bir oylamaya dönüşecektir"KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, "30 Mart seçimi, karanlık Türkiye'yi isteyenlerle aydınlık Türkiye'yi isteyenler arasında bir oylamaya dönüşecektir" dedi.


AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesinin ardından yeniden oluşturulan partinin il yönetimi kamuoyuna tanıtıldı.


İl Başkanı Doğan, Kervanhan Tesisleri'nde düzenlenen tanıtım toplantısında, yaptığı konuşmada, yerel seçimde AK Parti olarak 11 ilçeyi almayı hedeflediklerini söyledi.


Büyükşehir statüsünün ve imkanlarının kente hizmet noktasında önemli kazanımlar getireceğini dile getiren Doğan, "Şehrin en önemli sorunlarından bir tanesi ilçeleriyle fiziksel ve duygusal yakınlığının olmamasıdır. Kuzey ilçelerindeki ekonomik zenginliğin, fiziki bütünlük sağlandığında oradaki imkanlar Kayseri ve Malatya gibi illere gitmesi engellenecek, esnafların yaşadığı sıkıntılarda kendiliğinden giderilecektir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı önderliğinde ilçelerin birlikte hareket etmesiyle kentimize önemli bir kazanım sağlayacaktır" dedi.


"Yargı mühendisliği yaparak siyaseti tanzim etmek istediler"


"30 Mart seçimi, karanlık Türkiye'yi isteyenlerle aydınlık Türkiye'yi isteyenler arasında bir oylamaya dönüşecektir" diyen Doğan, bu seçimin Türkiye'nin bir kader referandumu haline geldiğini belirtti.


Halka rağmen yapılan operasyonları kendilerinin istemediğine dikkati çeken Doğan, şunları söyledi: "Bunu geçmiş Türkiye özlemi duyanlar, küresel sermaye ile neocaonlarla, yahudi lobisiyle kol kola girenler ve onların Türkiye'deki oyuncağı olanlar bu hale getirdi. Önce Gezi olaylarıyla büyük bir kalkışmayı denediler ama bu hareketler halkın derin sağduyusu karşısında boğuldu. Daha sonra 17 Aralık süreciyle birlikte insanlarımızın kafasında yolsuzluk algısı oluşturmak suretiyle yargı mühendisliği yaparak siyaseti tanzim etmek istediler."


17 Aralık'ta yaşanan sürecin milletin iradesini 30 Mart'ta etkilemeye yönelik bir algı operasyonu olduğunu savunan Doğan, son 10 yılda yaşanan ekonomik ve demokratik gelişimlerin halkın zihinlerini açtığını, çok çeşitli medya organları sayesinde insanların doğruyu ve yanlışı ayırmayı çok iyi bildiğini kaydetti.


"30 Mart sadece Türkiye'nin seçimi değil"


Seçimlere 57 gün kaldığını hatırlatan Doğan, "Hepimizin işimizden, eşimizden ve aşımızdan fedakarlık yapacağız. Bir gayret ve mücadeleyle 30 Mart'a sandığı taşıyacağız. 30 Mart seçimlerinde çalışanlar tarihi bir görevi yerine getirecekler" dedi.


"30 Mart sadece Türkiye'nin seçimi değil" diyen Doğan, seçimin Kafkaslar, Filistin, Mısır, Irak, Sincar Uygur ve dünyanın bir çok ülkesinde zulme uğrayan Müslümanların seçimi olduğunu belirterek, "Bu seçimde eğer bir huzursuzluk olursa, istenilen başarı sağlanamazsa dünyanın çeşitli coğrafyalarında zulümlerin artmasına da sebep olacak. Bizim tarihsel bir sorumluluğumuz var. Biz sıradan bir devlet yada sıradan bir millet değiliz. Biz 600 yıl dünyaya adaletle hükmetmiş Osmanlı İmparatorluğunun bakiyesiyiz. Bizim bu bilinci yeniden canlandırmamız ve yüreklerimizde hissetmemiz lazım" şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından, il yönetiminde görev alan partililer kendilerini tanıttı.


Tanıtım programına, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayı Necati Okay ile Onikişubat Belediye Başkan adayı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Onikişubat İlçe Başkan Ahmet Özdemir, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fırat Görgel, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nursel Reyhanlıoğlu, parti yönetimi ve basın mensupları katıldı.


Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER