Ak Parti’de adaylık için ismi geçenler neler söyledi?

Ak Parti’de adaylık için ismi geçenler neler söyledi?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Teşkilatı’nda da kongre heyecanları yaşanmaya başlandı.


Geçen günlerdeki Andırın kongresinin ardından şimdi gözler Ocak ayı içerisinde yapılacak olan AK Parti Merkez İlçe Kongresine çevrildi. Halen Merkez İlçe Başkanlığını yürüten Necati Okay’ın yeniden aday olmasına kesin gözü ile bakılırken, il kongresinin ise yine gelecek yılın Haziran ayı içerisinde yapılması bekleniyor.


AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için adı geçen o isimler konuştu. Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın Danışmanı ve Kent Konseyi (KKK) Başkanı Zeynep Arıkan, halen Özel Caka Vatan Hastanesi’nde fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı olarak görev yapan İrfan Karatutlu işadamları Mahmut Arıkan, Haluk Şerbetçi, Muzaffer Çaylı, il eski başkan yardımcısı Mustafa Buluntu, kurt- duayen siyasetçi Ali Sezalın il yönetim kurulu üyesi oğlu Cihat Sezal’ın ve eski milletvekilleri Cafer Tatlıbal ile Fatih Arıkan’ın isimlerinin de siyasi kulislerde konuşulduğu daha önce gündeme gelmişti. Kulislerde dolaşan bu isimlerle konuştuk.


ZEYNEP ARIKAN;


Kahramanmaraş’ta Bugün gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Yüzbaşıoğlu ile görüşen Arıkan son dönemde adı kulislerde en çok dillendirilen isimlerden biri; çeşitli sebeplerle eleştiri oklarının hedefinde yer alan Arıkan; Son dönemde yapılan eleştirilerin kendisini oldukça üzdüğünü ve yıprattığını, isminin Merkez İlçe Başkan adayı olarak gündeme getirilmesi konusunda ise; kendisinin hiçbir yerde konuyla ilgili bir görüşü ve beyanatı olmadığını, böyle bir adaylığı düşünmediğini belirtti.


HALUK ŞERBETÇİ;


Kahramanmaraş’ın Ünlü işadamlarından bir dönem Kahramanmaraşspor başkanlığı için de adı geçen ve kamuoyunun o dönemde başkan olarak görmek istediği bir isim olan Haluk Şerbetçi’nin de ismi hem il başkanlığı için dillendirilen isimler arasında. Kahramanmaraş İl Başkanlı adaylığı hakkında kendisine düşüncelerini sorduk.


Şerbetçi; “Böyle bir adaylığım söz konusu değil. İnsanların bizi bu makamlara layık görmesi güzel bir şey onur duydum, teşekkür ediyorum. Benim bu konuda ağzımdan hiçbir laf çıkmadı, ayrıca şu ana kadar böyle bir şey de düşünmedim. Mevcutta görev yapan İl Başkanımız Fatih Bey ve ilçe başkanımız Necati Bey görevlerinde başarılı arkadaşlarımız. Kendilerinden de memnunuz ve teşekkür ediyoruz. “ İl başkanı Fatih Mehmet Erkoç’ tan da övgüyle bahseden Şerbetçi öncelikle mevcut İl başkanının görevine devam edip etmeyeceğinin netlik kazanması gerektiği, buna göre adayların netlik kazanacağına inandığını sözlerine ekledi.


MAHMUT ARIKAN;


Eski Borsa Başkanı olan aynı zamanda geçtiğimiz dönem Milletvekilliği adaylığını kıl payı kaçıran Kahramanmaraş’ın ünlü tekstilcisi Mahmut Arıkan’ın konu hakkında bizimle paylaştıkları;


Arıkan; “Bizim böyle bir niyetimiz kesinlikle yoktur. İl başkanlığı düşüncemiz hiç olmamıştır. İnsanların bizi bu makamlar için düşünmeleri gurur verici olsa da, benim böyle bir adaylığım olmayacaktır. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle talep dahi olsa şuan için il başkanlığı görevine aday olmam ve bu görevi almam. Adaylığımla ilgili söylenenler asılsızdır.”


MUSTAFA BULUNTU;


Daha önce AK Parti Kahramanmaraş il başkan yardımcılığı görevinde de bulunan siyasetin bilinen ve aranan yüzlerinden yüksek harita mühendisi Mustafa Buluntu ’nun adı il başkanlığı için geçtiğimiz dönemlerde de olduğu gibi yaklaşan seçim dönemi içinde dillerden düşmüyor. Peki, Mustafa Buluntu bu konu hakkında ne dedi?


Buluntu; “Siyasette 24 saatte her şey değişebilir. Şuan için herhangi bir düşüncem yok. Mevcut yönetimi ve Fatih bey’i başarılı buluyorum. Bulunduğumuz şartlarda kongrelerde adayların netlik kazanabilmesi için kongre sürecine kısa bir süre kalması, mevcut Başkanın göreve devam edip etmeyeceği, genel merkezin ve milletvekillerimizin görüşleri son derece önemlidir. Bu şartlar olgunlaşırsa o zaman aday olup olmayacağımızı düşünürüz. Bulunduğumuz şartlarda bir adaylığım söz konusu değil. Kahramanmaraş için hizmet etmemiz gereken bir pozisyon oluşursa üstümüze düşeni en iyi şekilde yaparız.”


İRFAN KARATUTLU;


Milletvekilliği adaylığı nedeniyle Ak Parti il başkan yardımcılığı ve tabip odası başkanlığı görevlerinden istifa eden fakat Listede yer alamayanfizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı olarak görev yapan Uzm.Dr İrfan Karatutlu bu konuda şunları söyledi:


Karatutlu; “Bildiğiniz gibi İl Başkan Yardımcısı olarak benimde görev yaptığım yönetim yoluna devam ediyor. Başkanlık ile ilgili bir beyanatım olmamasına rağmen bu konuda adımın dillendirilmesi beni mutlu etti. Siyasete her zaman sıcak baktım, fakat bu konuda konuşmak için İlçe kongrelerinin ardından önümüzü görmemiz gerektiğini düşünüyorum. Mevcut yönetim bu işi gerektiği gibi götürüyor. Fakat siyasette herşey olabilir, bir değişim ihtiyacı duyulursa ben bu konuda bana verilen görevi yapmaktan onur duyarım; görevimin Başkanlık olması şart değil Kahramanmaraş için bize bir görev düşerse bu görevi yapmak bizim için onurdur. Bu zamana kadar görev alan ve hala görevde olan arkadaşlarımız liyakatli arkadaşlarımızdır ve görevlerini layıkıyla yerine getirmişlerdir. Başkanlık için duyduğumuz okuduğumuz isimler içinde durum böyledir. Bunlar nasip kısmet işidir. Söylemimiz olmamasına rağmen bizi bu makama uygun göre arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum.”


M.CİHAT SEZAL;


Kahramanmaraş’ın belediye başkanlığı ve milletvekilliği yapmış siyaset duayenlerinden Ali Sezal’ın oğlu olan M.Cihat Sezal hali hazırda il başkan yardımcılığı görevine devam ediyor adaylığı hakkında düşünülenleri bakın nasıl yorumladı:


Sezal; “Mevcut yönetimde il başkan yardımcılığı(Sosyal İşler) görevimi sürdürmekteyim. Yaklaşan kongre için il başkanlığımda adımın geçtiği söylenmekte benim böyle bir beyanatım ve söylemim yok. Şuan için görevimin başındayım Fatih Bey’le çalışmaktan memnunum. Toplum için hizmet etmeye çalışıyoruz bize verilen görevi layıkıyla yapmaya çalışırız. Bizim amacımız makam için değil halk için hizmettir. “


MUZAFFER ÇAYLI;


İşadamı Muzaffer Çaylı geçtiğimiz milletvekilli adaylık döneminde etkili çalışmalarına rağmen listelerde yerini alamadı. Kahramanmaraş Ak Parti’nin 001 numaralı ilk üyesi olan Çaylı aynı zamanda siyasette tecrübeli bir isim konuyla ilgili görüştüğümüz Çaylı ’nın yorumu:


Çaylı; “Biz herhangi bir şekilde adayız demedik. Bizi yakıştıran herkese teşekkür ederiz.  Bu işler Kısmet işidir. Henüz çok erken olmasına rağmen biz halkımızın ve partimizin hizmetkârıyız, her ne görev verilirse seve seve yaparız. “diye konuştu. (Kahramanmaraş'ta Bugün / www.kanal46.com)


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2011, 08:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 9 yıl Önce

Gerek merkez ilçede gerekse de il'de başkan bazında olmasa da yönetim kurulu bazında bir değişim mutlaka ve mutlaka şarttır. (gerçi at sahibine göre kişner ama neyse...)Bu memlekette görev yapın basın mensuplarına ve siyasetle ilgili olanlara şöyle bir soru sorarak; "AK Parti il ve merkez ilçede görev yapanlardan kaçının ismini sayabilirsiniz?" deseler ne olur. bizde sayalım: fatih mehmet erkoç, necati okay, m akif kahveci, m. uğur dilapak, ali aydın, m. çamkesen, durdu doğan, ismail bildirici....10'u bulmaz bu isimler. peki şimde soralım: ülkeyi 9 yıldır tek başına yöneten bir partinin il ve ilçesinden bu kadar isim mi tanınmalı. halbuki veysi bey döneminde şehir merkezini de kuçaklayan nice isimler vardı. işte bu nedenledir ki; gerek merkez ilçede gerekse de il yönetiminde şehir merkezini de kucaklayabilecek isimlere mutlaka yer verilmelidir. parti genel merkezi de heyecan yenilenmesi için başkan ve yönetim kurulu bazında 3 dönemden sonrasına izin vermiyor.(kaldı ki vekil bazında da şehir merkezinden kimse yok...) bir değişim olmalı ki heyecan yenilenmeli..yoksa kimsenin fatih ve necati beyle bir sorunu yok. ama değişim olmaz ise parti kötüye gidebilir..oyları düşer....şimdiden tüm adaylara başarılar....

SIRADAKİ HABER

banner63