AK Parti’de gece boyunca kutlama

AK Parti’de gece boyunca kutlama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ni ve merkez Dulkadiroğlu ile Onikişubat ilçe belediyelerini kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti kazandı.


Kahramanmaraş’ta saat 16.00’da oy tasnifinin başlamasıyla birlikte il teşkilatına gelen çok sayıda vatandaş, sonuçları burada takip etmeye başladı. Saatlerin ilerlemesi ve büyükşehirle birlikte merkez 2 ilçenin kazanılmasının ardından meraklı bekleyiş, yerini zafer kutlamasına bıraktı.


Bina önünde toplanan vatandaşlar, seçim müzikleri ve davul-zurna eşliğinde halay çekerek, seçim galibiyetini doyasıya kutladı. Havai fişek gösterilerinin de renk kattığı kutlamalarda vatandaşlara hitap eden AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, halkın bir kez daha istikrara ve güvene oy verdiğini söyledi. Türkiye’yi karanlık günlere döndürmek isteyenlerin millet tarafından bir kez daha hak ettiği cevabı aldığını ifade eden Doğan, tüm Kahramanmaraşlılara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.


Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Fatih Mehmet Erkoç ise, “Bu kardeşiniz sizlerin bu güvenini boşa çıkarmayacaktır. Gecemizi gündüzümüze katacağız. Gece gündüz demeden çalışacağız. Bu şehirde yaşayan 1 milyon 75 bin insanımızı en güzel, en müreffeh şekilde yaşatmak için her türlü çabayı sarf edeceğiz. Gerçekten çok mutlu ve duyguluyuz. Bizlere ve Sayın Başbakanımıza verdiğiniz destekten dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Onikişubat Belediye Başkanlığı’na seçilen Hanefi Mahçiçek ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı’na seçilen Necati Okay da vatandaşları selamlayarak, kendilerine duyulan güveni boşa çıkarmayacaklarını söyledi.


AK Parti’nin kutlama etkinlikleri gece boyunca sürdü.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 06:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67