AK Partili aday adayı Aksu işi sıkı tutuyor!...

AK Partili aday adayı Aksu işi sıkı tutuyor!...

Aslen Karacasu’dan olan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili adayı eğitimci Faruk Aksu, seçim çalışmalarını iddialı ve sıkı bir şekilde sürdürüyor.

Oy kullanma işlemine bir hafta kala seçimlerin Danıştay tarafından iptal edilmesiyle tüm teşkilat mensubu ve Faruk Aksu’nun boşa çıkan emekleri, bugün AK Parti camiasının Faruk Aksu’yu benimsemesine neden oldu.

Tüm partiler tarafından stratejik öneme sahip Karacasu seçimlerinde Kahramanmaraş’ın dört bir tarafından gelerek çalışmalar yapan Ak Parti teşkilatına mensup vatandaşlar, Milletvekili Aday Adayı olarak karşılarında gördükleri Faruk Aksu’ya ilgi gösteriyor.

Seçimlerin iptal edilmesinin ardından siyasi çizgisini bozmayan ve protestoya hazırlanan halkı sakinleştirmesiyle dikkatleri o dönem üzerine toplayan eğitimci Faruk Aksu, ziyaret ettiği teşkilat mensupları tarafından ilgi ile karşılanıyor.

Her ziyaret ettiği ilçe ve belde teşkilatlarında hala seçimlerle ilgili sorulara maruz kalan Aksu, gittiği her teşkilatta sıcak mesajlar verdi.

“HALKIMIN VE TEŞKİLATIMIN SESİ OLACAĞIM”

Aksu, samimi atmosfer içerisinde karşılaşınca verdiği mesajları da sıcak oldu. Çalışma ekibiyle birlikte Afşin’e çıkarma yapan Aksu, Ak Parti İlçe binasını ziyaret etti. İlçe Başkanı İsrafil Arslaner ve İlçe Yönetimi ile bir araya gelen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Faruk Aksu teşkilat mensuplarının toplumun liderleri olduğunu vurgulayarak, milletvekillerinin mutlaka teşkilatı dinlemelerini, sorunlarına çözüm bulması gerektiğini belirterek, teşkilatın sorunlarının halkın sorunları ve talebi olduğuna dikkat çekti. Aksu, Meclis’e girdiği takdirde ise teşkilatının ve halkının sesi olacağından hiç kimsenin kuşkusunun olmamasını istedi.

“KADINLARIMIZIN ÖNEMİ YADSINAMAZ”

Aksu’nun ziyaretteki ikinci durağı ise Elbistan oldu. Önce Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret eden Aksu daha sonra Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca ve yönetimi ile bir araya geldi. Ak Parti Elbistan İlçe Binasında toplantı yapan Aksu Ak Parti Elbistan Kadın Kolları İlçe Teşkilatının toplantısına katıldı.

Ak Parti’nin politikası çerçevesinde kadına büyük önem verdiğini belirten Aksu; “Partimizin kadınlarımıza ne kadar büyük önem verdiğini çok iyi biliyoruz. Kadınlarımız bir yuvanın kurulmasında bir ailenin temel taşını oluşturmaktadır. İnşallah kısmet olurda milletvekili olduğumda herkes Ankara’da oturan değil çalışan, memleketi için isteyen ve sorunları çözen bir milletvekili profili görecektir” dedi.

“KARARI SABIRLA KARŞILADIM”

Elbistan’ın ardından Ekinözü’ne geçen Aksu ve ekibi, Ak Parti Ekinözü İlçe Başkanı Kamil Ayrılmış ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştü. Tüm partiler tarafından stratejik öneme sahip Karacasu seçimlerinde burada bulunan teşkilat mensuplarından da çalışmalar olduğunu vurgulayarak çalışmalara katılanlara tek tek teşekkür etti. Seçimlerin iptal edilmesini sabırla karşıladığına dikkat çeken Aksu; bugün teşkilatının yanına Milletvekili Aday Adayı olarak geldiğini, bütün her şeyi hayra yorumladığını söyledi.

“BİZİM İÇİN ÖNCE İNSAN”

Gecenin geç saatlerine kadar süren ziyaretlerde bir sonraki durak ise Nurhak oldu. Ak Parti Nurhak İlçe Başkanı Emirhan Bilen ve Yönetim Kurulu ile toplantıya katılan Aksu, çiçeği burnunda ilçe başkanı ve yönetimine hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Aksu her zaman insana önem verdiklerini dolayısıyla sloganlarının da ‘önce insan’ bu yönde olduğunu belirterek; “bizim her türlü çalışmalarımızda insan unsurunu her zaman en önde tutarız. Hayat felsefemizi de buna göre kurduk. Nasip olurda inşallah meclise girdiğimde sadece kentteki değil, Kahramanmaraş’ın en kırsalındaki bir vatandaşımıza da aynı değeri vereceğim. Yıllardır kullandığım aynı numaram hepsinde olacak ve günün 24 saati bize ulaşabilecekler. Ankara ile Kahramanmaraş arasındaki sınırları ortadan kaldıracağım ve bütün hemşerilerim bana daha yakın olacak” dedi.

“GENÇ VE DİNAMİK İNSANLAR BAŞARI GETİRİR”

Gittiği teşkilat mensupları tarafından sevgi çemberinde karşılanan Aksu, ilçe gezilerinin diğer bölümlerinde Pazarcık teşkilatına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Pazarcık’ın yeni Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı ve yeni yönetim ile görüşen Aksu, siyasette her zaman genç ve dinamik insanların başarı getireceğini ifade etti. Yeni İlçe Başkanı Ganidağlı ile Pazarcık’ta Ak Partinin devrim yapacağına inandığını dile getiren Aksu; “Pazarcık’ta partimizin yeni İlçe Başkanımızla iyi bir yer edineceğine inanıyorum. Yeni başkanımızın omzundaki yük şuan fazladır çünkü önünde kazanılması gereken bir seçimde gecesini gündüzüne katarak buradaki oylarımızı yükseltmek için çalışacaktır.” dedi.

“İLİMİZİ VE İLÇELERİMİZİ HİZMETE DOYURACAĞIZ”

Pazarcık ziyaretinden sonra Çağlayancerit’e geçen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Faruk Aksu, Çağlayancerit Belediye Başkanı Mehmet Yıldızlı ve İlçe Başkanı Veli Çetinkaya ile görüştü. Aksu; “Ceviziyle ünlü bu ilçemizden de Karacasu seçimlerine gelerek çalışan çok arkadaşımız oldu. Onlara teşekkür ediyoruz. Biz her olayı hayra yorumluyoruz, ‘vardır bunda da bir hayır’ diyerek yola çıktık. Bilindiği üzere 20 Mart’ta bir teşkilat temayülü olacak. Burada bize vereceğiniz destekle, ilimize ve bütün ilçelerimize her türlü hizmeti yapmak için elimden gelen bütün gayreti göstereceğim.” Dedi.

“EĞİTİMDE HAK ETTİĞİMİZ YERE GELECEĞİZ”

Ziyaretine Türkoğlu ilçesi ile devam eden Aksu ve ekibi Türkoğlu Belediye Başkanı Mustafa Taşhan’ı ziyaret etti. Türkoğlu İlçe Başkanı Seydihan Bozdoğan ile de bir araya gelen Aksu, “Kahramanmaraş’ın ve ilçelerimizin hepsinin sorunlarına vakıfım. Eğitimci bir kimliğim olduğu için kentimizin kanayan yarası olan eğitim konusuna özellikle önem vereceğim. Eğitim konusunda ilimizin mesafe alması için bütün mesaimi harcayacağım. İnşallah kısmet olup da meclise girdiğimde ilk işim eğitim için acil eylem planı hazırlayıp derslik sorununu çözmek olacak” dedi. (Manşet Gazetesi / www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2011, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63