AK Partili Ünal Elbistan’ı İl mi yapacak?

AK Parti Grup Başkanvekilliği döneminden itibaren Kahramanmaraş’ın tüm sorunları ile ilgilenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal gelen, Kahramanmaraş’a gelen hükümet yatırımlarını kendi döneminde üç katına çıkardı

AK Partili Ünal Elbistan’ı İl mi yapacak?

Kahramanmaraş İl Geneline yaptığı yatırımlar ile kent insanın dikkatini çeken Ünal, Kahramanmaraş’ın katma değeri olan üç siyasetçiden birisi oldu. Siyasetin psikolojik olarak çok zor şartlar altında yapıldığı Elbistan’dan çıkarak, tüm Türkiye’ye mal olan bir siyasetçi haline gelen Ünal, 10 ilçe ile birlikte Elbistan’ı da unutmadı.
Kanal 46 ekibinin yaptığı araştırmaya göre ileriki dönemlerde, Türkiye’de ki il sayısı 102’ye çıkması beklenirken, Elbistan’ın da il olması için alt yapı eksikliği Ünal tarafından giderildi. Her bir Elbistanlının gurur duyacağı bir pozisyonda olan Ünal, Elbistan’a tarihinin görülmemiş hizmetlerini yaptı.

TARİHİNİN EN GÖRKEMLİ GÜNLERİNİ YAŞADI

Kahramanmaraş’ın en büyük ve önemli ilçesi olan Elbistan’a Mahir Ünal’ın yaptığı bazı hizmetler şöyle: “

1-ELBİSTAN ADALET SARAYI: Selçuklu mimarisine sahip yeni yapılan Adalet Sarayı yine bir çok ilde bulunmuyor

2- ELBİSTAN DEVLET HASTANESİ: 400 yataklı dev hastane Mahir Ünal'ın büyük girişimleri sonucu Elbistan halkının hizmetine sunuldu. Hatta geçtiğimiz günler hastane statü atladı ve ekstra olarak bir çok alanda hastalara hizmet verecek.

3-ELBİSTAN HÜKÜMET KONAĞI: Bir çok ilde bile hükümet konakları eski yapı halindeyken Elbistan'a il bazında bir hükümet konağı yapıldı.

4- ELBİSTAN KENT MÜZESİ: Mahir Ünal'ın sayesinde Elbistan'da artık bir müze olacak. Elbistan Türkiye'de müze sahibi olan bir kent olacak

5-ELBİSTAN GÖKSUN KARAYOLU: En önemli yatırımlardan biri olan Elbistan - Göksun karayolunun tamamlanmasına az bir süre kaldı.

6- ELBİSTAN İÇİN DOĞALGAZ: Elbistan'ın en büyük hayali olan Doğalgaz, Mahir Ünal sayesinde Elbistan'a geldi ve vatandaşların kullanımına sunuldu.

7- ELBİSTAN KAPALI SPOR SALONU: Sadece Malatya ve Kayseri ilinde olan kapalı spor salonun yapımına devam ediliyor. Proje bittiğinde 3000 kişi seyirci kapasitesine sahip olacak.

8- ELBİSTAN GENÇLİK MERKEZİ: Tüm Elbistan tarafından alkışlanan gençlik merkezi bir çok ili kıskandıracak seviyede yapıldı.

9- ELBİSTAN İMAM HATİP LİSESİ: Türkiye'ye yapılan en büyük İmam Hatip Lisesi yine Mahir Ünal'ın büyük çabaları sayesinde Elbistan'da!

10- ELBİSTAN KÜLTÜR HAN: Elbistan'da eski askerlik şubesi bölgesine yapılacak olan Kültür Han projesi Mahir Ünal'ın sayesinde 2019 yatırım programına alındı.

11-ELBİSTAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ: Sağlık yatırımları anlamında kazandırılacak olan bu yapının yüzde 60’lık kısmı bitmiş durumda.

12-YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU: Geçtiğimiz günler Mahir Ünal, Gençlik Merkezine 2019 yılı içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu yapılacağını duyurdu.

13-KADIN KÜLTÜR VE YAŞAM MERKEZİ: Bu proje yine Mahir Ünal'ın sayesinde 2019 yılında Elbistan'a kazandırılacak ve bir çok ilçede bulunmuyor.

14-TARİHİ DOKU PROJESİ; Çekül Vakfının master planı çerçevesinde Elbistan'ın tarihi dokusunu ve kimliğini ortaya çıkaracak çalışmalarda 2019 yatırım programına alındı.

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 11:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
elbistanlı
elbistanlı - 3 yıl Önce

Seçim yaklaştı elbistan ilde olur hatta başkentte seçim bitene kadar :)

SIRADAKİ HABER

banner66