AK Partili Vekil Meclis'te sinir krizi geçirdi!

AK Partili Vekil Meclis'te sinir krizi geçirdi!

Meclis Genel Kurulu'ndaki Anayasa görüşmelerinde CHP Sinop Milletvekili Engin Altay'la tartışan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol sinir krizi geçirdi.

Genel Kurul salonundan çıkartılan İzol'u Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sakinleştirmeye çalıştı.

TBMM Genel Kurulu'ndaki Anayasa değişikliği teklifi görüşmelerinde Başbakan Erdoğan'ın mal varlığı konusunda dün gece başlayan tartışmalar bugün de devam etti. CHP Sinop Milletvekili Engil Altay'ın, Erdoğan'ın mal varlığıyla ilgili sözleri AK Parti milletvekillerin tepkisine neden oldu. Şanlıurfa Milletvekili İzol ile Altay arasında yaşanan tartışma sırasında, İzol Genel Kurul salonunda bağırmaya başladı. Bunun üzerine Meclis Başkanı Şahin, İzol'un salondan çıkartılmasını istedi.

AK Parti milletvekilleri tarafından salondan çıkartılarak kulise götürülen İzol, 'Bırakın içeri gireceğim' şeklinde bağırmayı sürdürdü. Koltuğa oturtulan İzol'un başında toplanan Bakanlar ve milletvekilleri, İzol'u sakinleştirmek için büyük çaba harcadı. Başbakan Erdoğan da İzol'un yanına gelerek sakinleştirmeye çalıştı. Sinir krizi geçiren İzol için kulise doktor da çağrıldı.

İzol, uzun çabalar sonunda sakinleşti. Başbakan Erdoğan, kulis bahçesinde İzol'un yanına oturarak bir süre konuştu. İzol'un Genel Kurul salonundaki tartışma sırasında elini sıralara sert bir şekilde vurmasından dolayı elinde bir şişlik oluştuğu belirtilirken, doktorlar tarafından İzol'un eline buz tedavisi uygulandı. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2010, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66