Akgemci ve Nergiz Duraklı Mahallesindeydi

Akgemci ve Nergiz Duraklı Mahallesindeydi

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci ve Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Adayı Av. Neslihan Koca Nergiz’ın, katıldığı Duraklı Mahalle toplantısı da diğer toplantıları gibi mitinge dönüştü.


Büyük coşku ve heyecan içerisinde Duraklı Mahallesi sakinleri kadınıyla erkeğiyle Akgemci ve Nergiz’e destek vermek üzere toplantı alanında hazır bulunuyordu.


Akgemci ve Nergiz’in yanı sıra Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar’ın katıldığı mahalle toplantısında, yaşanan coşku adeta sandıkta yaşanacak zaferin habercisiydi.


Açılış konuşmasını yapan Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, seçimin Kahramanmaraş için bir dönüm noktası olduğuna değinerek: “Bizim adaylarımızın ayakkabı kutularında paraları yok. Bizim adaylarımızın sizler için yüz ağartan yüz projesi var. Bizim adaylarımız hizmet etmek için karşınızda. Adaylarımızla gurur duyuyoruz.


Sizler adaylarımıza sahip çıkacaksınız ve değişimi hep birlikte başaracağız” diye konuştu.


Milletvekili Dedeoğlu ise; seçildiği günden beri kendisine verilen oylara layık olmak için gece gündüz çalıştığını söyledi ve konuşmasını şu şekilde sürdürdü:


Milliyetçi Hareket Partisi Mensupları hizmet aşkıyla yanar. Seçildiğim günden beri Kahramanmaraş’ımızın bütün sorunlarını meclise taşıdım. İktidar partisinin bir milletvekili de çıkıp “Kahramanmaraş’ımızın bu kadar çok sorunu var bir tanesini çözelim” demedi. Tek başıma mücadele veriyorum.


Önümüzde bir seçim var. Gelişme yerel hizmetlerde başlar. Bu güne kadar hizmet alamadığınız ortada. İnşallah adaylarımızı seçerek en üst seviyede hizmete kavuşacaksınız” dedi.


Başbakanın Kahramanmaraş mitingine de değinen Dedeoğlu; “Başbakan Kahramanmaraş’tan haberi bile yok. Eline bir not yazıp bilgi vermişler. Kim verdiyse bilgileri de yanlış vermiş.


Bunlar sadece kendilerini düşünüyorlar. Artık size hizmet edecekleri seçin” dedi.


NERGİZ; OY İSTEMEYE YÜZLERİ VAR MI?


MHP Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Adayı Av. Neslihan Koca Nergiz;  iktidara yüklenerek; “Bu seçim bir yerel seçim. Kahramanmaraş’ın kaderini belirleyecek. İktidar partisinin adayları kendilerine değil genel başkanlarına oy istiyorlar. Çünkü sizden oy istemeye yüzleri yok. Baktılar ki MHP geliyor. Vatandaşın kendilerine güveni yok, başbakanın arkasına sığınıyorlar.


Yıllardır 2 aday İktidar partisinden yöneticiydi. İsteseler şimdiye kadar sizin sorunlarınıza çözüm bulup, hizmetin en alasını yaparlardı.


Bakın sokaklarınızın çoğuna ne itfaiye ne ambulans girecek durumda. Yıllardır bunları görmüyorlar mı? Görüyorlar ama işlerine gelmiyor. Onların derdi hizmet değil.


Diyorlar ki; “biz Duraklı Mahallesine hizmet etsekte etmesekte nasıl olsa bize oy veriyorlar.” Bunlar sandıkta çok büyük cezayı hak ediyorlar. Size böyle çantada keklik gözüyle bakanların cezasını 30 Mart’ta verin gitsin” diye konuştu.


NERGİZ; YARDIMLARI KENDİ CEPLERİNDEN VERSİNLER DE GÖRELİM


Yapılan yardımların seçim malzemesi olarak kullanıldığına dikkat çeken Nergiz, halkın onuruyla oynandığını ifade ederek: “Yapılan yardımlar devlet politikası. Onu da ihtiyacı olanlara değil, yandaşlarına dağıtıyorlar. Sanki kendi ceplerinden çıkıyormuş gibi konuşuyorlar. Hadi ceplerinden yardım yapsınlar da görelim.


Bunun seçim malzemesi olarak kullanılması halkı küçük görmektir, hakir görmektir. Halkın onuruyla oynamaktır. Yardım sayıları arttıkça övünüyorlar. Hal bu ki yardım sayısı artıyorsa, bu ülkede fakir sayısı artıyor demektir.


Milliyetçi Hareket geldiğinde ihtiyaç sahiplerine nasıl yardım eli uzatacak hepiniz göreceksiniz. Onlar gibi yapmayacağız, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız. Bunu da onlar gibi reklam yapmayacağız” dedi.


25 yıldır aynı zihniyetin bu şehri yönettiğini söyleyen Nergiz; “25 yıl onlara şans verdiniz. Yapılan hiçbir hizmet yok. Bize sadece 5 yıl yetkiyi verin, bakın belediyecilik nasıl yapılırmış gösterelim.


Biz gerçek uygulanabilir projelerle sizin karşınızdayız. Çılgınlık yapmaya değil, yandaşların cebiniz doldurmaya değil, hizmete talibiz” diye konuştu.


“Her zaman ulaşacağınız, kapısını çalabileceğiniz bir belediye Başkanı istiyorsanız, işte Tahir Hocam ve ben karşınızdayız” diyerek sözlerine noktayı koydu. 


AKGEMCİ; PROJELERİMİZLE KARŞINIZDAYIZ


Belediyecilikte destan yazacaklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci, yüz ağartan yüz projesinden Mahalle Restorasyon ve Kentsel Dönüşüm projesini anlatarak; “Biz destan yazacağız derken, belediyecilikte ne kadar iddialı olduğumuz ortaya koyuyoruz. Evet, Türk tarihinde belediyecilikte destan yazacağız ve bu destanın neferleri sizler olacaksınız. Hep birlikte başaracağız. Sizler bizlere yol arkadaşı olacaksınız.


Öncelikle Mahalle Restorasyon ve Kentsel Dönüşüm Projemizle sizleri yeni mekânlara kavuşturacağız. Hem de ödeyebileceğiniz rakamlarla. Tarihi dokusu olan mahallelerimizin tarihi dokusu korunarak, çarpık kentleşme olan yerlerde ise modern uydu kent projelerimizle yaşam kalitesi yüksek bir kent inşaa edeceğiz. Bu proje başka şehirlerde uygulanıyor. Çok ta başarı ile yürütülüyor. Bizde uygulayacağız.


Alt yapısı ile birlikte modernleşen, örnek bir şehir inşaa etmek için sizlerden yetki istiyoruz. Çünkü biz halkımızın neye ihtiyacı var biliyoruz” dedi.


AKGEMCİ; MAHALLELERİMİZ TEKRAR HAYAT BULACAK


Doğup büyüdüğü yerlere hizmeti kendisine vefa borcu olarak bildiğini söyleyen Akgemci; “Buralar benim çocukluğumun geçtiği mahalleler. İlkokula bu mahallede gittim. Anılarım, çocukluğum, gençliğim buralarda. O zamanlar bu mahallerimiz canlıydı. Hayat doluydu. Ama şimdi o ruhu kaybetmiş. Kaderine terkedilmiş. Biz tekrar bu mahallerimize can katacağız. Şehirlerde tıpkı insanlar gibidir. İhtiyaçları sürekli değişir. İşte biz projelerimizi ihtiyaçlar doğrultusunda hazırladık. Çılgın değiliz, gerçekçiyiz. İnşallah hep birlikte yaşamaktan mutluluk duyacağımız, hayal ettiğimiz şehri inşaa edeceğiz” diye konuştu.


AKGEMCİ; BÜTÇEYİ İŞİN ELİNE TESLİM EDİN


Büyükşehrin kendi bütçesiyle geldiğine değinen Akgemci, belediye başkanı iktidar partisinden olursa hizmet hızlı gelir düşüncesinin yanlış olduğu ve 25 yıldır da yapılanların ortada olduğunu işaret ederek; “Hizmeti işin ehli yapar. Büyükşehir bütçesi sizlerin ödediği vergilerden oluşuyor. Dolayısı ile sizin paranız. Sizin paranızın size hizmet olarak dönmesini istiyorsanız, işin ehline emanet edeceksiniz” dedi.


Hanım seçmenlerinde çok fazla katılım gösterdiği toplantıda Akgemci; “Hanımların sayısı arttıkça güçleniyoruz. Her toplantımızda hanımları görünce biz seçimi kazandık diye düşünüyorum. Çünkü hanımlar isterse başarır. Neslihan Hanım sizden biri ona sahip çıkın. Sizi en iyi o anlar” diye konuştu.


Konuşmaların ardından vatandaşlar sohbet eden Akgemci ve Nergiz’e “ Sizler bizim umudumuzsunuz, sizlere güveniyoruz” diye desteklerini beyan ettiler.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2014, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66